Android Unutulan Ekran Kilidini Açma

Unutulan Ekran Kilidini Açma. Android sistemli cihazınızın ekran desenini yada ekran kilidini unuttuysanız bu yazı size çare olacaktır. Herhangi bir zahmete girmeden telefonunuzu bozmadan ekran kilidinizi çözebileceğiniz yöntem bu yazımda sizleri bekliyor.

Unutulan Ekran Kilidini Açma

Dikkatinizi vermeden dalgınlık halinde belirlediğiniz veya karmaşık bir diziyle oluşturmanız sonucunda unuttuğunuz ekran kilidini çözmenin bir çok yöntemi mevcut. Ben size bu yazımda Google tarafından sunulan bir hizmeti kullanarak unutulan ekran kilidini çözmeyi anlatacağım.

Unutmadan belirteyim Google, Android işletim sisteminin mimarıdır.

Android Device Manager ile Unutulan Ekran Kilidini Açma

Android işletim sisteminin mimarisi olan Google‘ın geliştirerek kullanıcılarına sunduğu Android Device Manager hizmeti Android cihazınızın kontrolünü sizde değilken uzaktan kontrol edebilmenize imkan sağlamaktadır. Peki neyi kontrol edebiliyoruz? Android cihazınızı kilitleme, nerde olduğunu bulma ve telefon içerisinde ki verileri silme. Kısacası telefonu kullanılmaz hale getirebilme.

Android Device Manager telefonunuzu kitleyebildiği gibi kilitli şifreyide çözmektedir.

Not: Bu noktadan sonrası için cihazınızda Android Device manager uygulaması yüklü olmalıdır!

Unutulan ekran kilidi şifresini çözmek için Android Device Manager websitesine telefonunuzda kullandığınız Gmail adresi ile giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra menülerden ister telefonunuzun kilidini çözün isterseniz telefonunuzu kilitleyin.

Android Device Manager Uygulaması Indir

Uygulamayı indirdikten sonra cihazınızda kullandığınız Gmail adresi giriş yapın. Konumu açık hale getirin.

Unutulan Ekran Kilidini Açma konusunda umarım size faydalı olabilmişdir.

Yazı sonu notu: Ben Samsung Galaxy J7 kullanıyorum. Daha önce telefonumun ekran kilidi desen veya şifresini unutmadım. Ancak kayınçomun oğlu birgün benden bu konuda yardım istemişti. Telefonunda gerekli uygulama olmadığı için kilidi açamamış ve telefonu sıfırlamak zorunda kalmıştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir