SITE İstihbarat Grubu ve DAEŞ Videoları

Gündemimize bomba gibi düşen ve halkımızda şok etkisi yaratan iki askerimizin yakılarak şehit edildiği haberi hepimizi derin bir üzüntüye sevketti. Videonun arkasında ise SITE İstihbarat Grubu var!

SITE İstihbarat Grubu

ISIS bizdeki adıyla IŞİD kullanılması gereken adıyla DAEŞ’in bugüne kadar yayınladığı videoların kaynağını araştırdım. Sonuç beni uluslararası bir istihbarat şirketine ulaştırdı.

The Search for International Terrorist Entities Intelligence Group (SITE) [Uluslar arası Terörist Oluşumları Araştırma İstihbarat Grubu]

SITE Istihbarat Grubu Rita Katz tarafından 2001 senesinde kurulmuş. Tamda 11 Eylül Ikiz Kule saldırılarıyla aynı dönemde!

SITE ne iş yapar diye sorduğumuzda ise kendileri web sitelerinde şu cevabı veriyor;

SITE İstihbarat Grubu, cihatçı gruplar ve sponsorları tarafından yayılan materyal ve propagandaya yönelik olarak sürekli internet ve geleneksel medya gözlemi yapar.”

El-Kaide, Boko Haram, DAEŞ vs örgütlerin internet ortamında yayınladıkları yazı, resim video vesair dökümanları toplayıp istihbari olarak analizini yapıyorlar. Sonrasında ise bu verileri abonelerine ve dünyaya ulaştırıyor.

Hatta örgütlerden önce bu verileri paylaştıkları dahi oluyor!

SITE’nin bağlantılarını kontrol ettiğimizde ise bir ucunun RAND Corporation‘a bir ucunun FBI‘ya bir ucunun ise Amerika’nın Irak savaşında paralı askerlerini temin eden Blackwater grubuna uzandığını görüyoruz.

SITE Istihbarat Grubu hakkında sorulması gereken iki soru var.

1- Daha büyük çaplı istihbarat grupları varken nasıl oluyorda SITE gibi küçük boyutlu bir şirket bunca veriyi elde edebiliyor?

2- SITE Istihbarat Grubu, sözde abonelerine özde tüm dünyaya istibarat servisi adı altında terör örgütlerinin propagandasını yapmış olmuyor mu? ABD buna nasıl izin veriyor?

Elbette soruların cevapları malum. Terör örgütünü doğuran güç, onun ihtiyaçlarını da karşılar. Nitekim Obama yönetiminin giderayak PYD ve DAEŞ’e silah verdiğini biliyoruz.

Amerika dünyaya karşı bir oyun sergiliyor ve bu oyuna bizlerin inanmasını beklemiyor! Evet beklemiyor! Sadece işin planlarına uygun bir şekilde ilerlemesini istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir