Sinop Lobisi Bizim Sahip Çıkalım

Sinop Lobisi, bizim derneklerimizin, bizim siyasetçilerimizin ve iş adamlarımızın oluşturduğu güç. Bu gücü benimsiyoruz, kabulleniyoruz. Peki neden yardımcı olmuyoruz? Kapı arkalarına gizlenip her şeyi uzaktan seyrediyoruz. Sinop Lobisini oluşturmada başarılı olan arkadaşlarımıza neden destek değil de köstek oluyoruz? Gurur duymamız gereken yerde kendimizi neden kıskançlıklara hapsediyoruz?

Sinop Lobisi Bizim Sahip Çıkalım

Bizler Ali Ağaoğlu’nun veya Ali Koç’un kızı/oğlu değiliz. Hayat standartlarımızı, dertlerimizi, sıkıntılarımızı, dert ve mutluluk kaynaklarımızı kabullenmeliyiz. Kaçmak, ertelemek ve kıskanmak asla çözüm değildir. Meseleleri ne kadar hzlı kabullenirsek, savunma mekanizması hazırlamamız da o kadar kolay olacaktır. İçimizden geçenleri dillendirirken defaatle düşünüp, empati kurmalıyız. Bana dokunmayan yılan bin sene yaşasın sözüne takılıp kalıyoruz. Oysa ki hayatımızı renklendiren bizim için uğraşlar veren arkadaşlarımıza destek olursak ne kaybederiz Ne demiş eski atalar; Bir elin nesi var, iki elin sesi var.

Sinop Lobisi içerisinde uğraş veren bayanlara da ön ayak olalım. Onların kendilerini kanıtlamalarına müsaade edelim. Küreselleşen ve değişen hayatta kadınların da rolü olduğunu bilelim. Toplumumuza kadın eli değmesine izin verelim. Biz insanlar çoğu kez düşündüklerimizi dile getirmekten korkarız, çekiniriz. Bırakalım konuşmaktan ve fikir ifade etmekten korkmayanlar düşüncelerini özgürce dile getirebilsin.

Çorludaki Sinoplular olarak çok yol kat edebileceğimize inanıyorum. Sinop Lobisi çerçevesinde toplumsal değerlerimize sahip çıkalım. Evet bizlerin ömrü her şeye yetmeyebilir. Ancak gelecek nesillere iyi bir taban bırakabiliriz.

İnsan hayatı temelde kibrit kutusundan farksızdır. Birisi kutunuza bir kıvılcım bırakır, ve soğukkanlılığınızı savunamazsınız. Zarar ne bir kibrit ne de on kibrit ile sınırlı kalır, öyle ki kutunuz dahi siyah küllere dönüşebilir. bunu önlemek için ilk olarak yapmamız gereken husus, hayatımızda farklılık kavramına yer vermemiz. Bir şeylerin farkına varmalıyız artık arkadaşlar! Asıl hatamız, bir şeyi başka bir şeyle yerine koyabileceğimizi düşünüyor olmamız. Gerçekçi olmalıyız arkadaşlar. Kimseden yarar yok. Biz birlik beraberlik içinde olmalı ve bunun sürekliliğini sağlamalıyız.

Her konuda birbirimizin açıklarını arıyoruz. Birilerinin ilerlediği yolda ortaya attığımız çelmeler ile başkalarını düşürme heveslisi olmaktan vazgeçmeliyiz.

Ön yargılarımızı artık bir tarafa atmalıyız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir