Sinema ve Ben

Sinema ve Ben (Araya Kaynak Yaptıran Mim)

Merhaba dostlar. Mim yazmanın daha doğrusu mimlemelere kaynak yapmanın dayanılmaz (doğru tanım: karşı koyulmaz) eğlencesine yine boğun eğdim. Çağrı’nın bloguna eklediği Sinema ve Ben konulu mime kaynak yaptım.

Sinema ve Ben konulu mimi başlatan kişi Öneri Makinası adlı arkadaş. Hazırladığı güzel sorular ile blog yazarlarının sinemaya olan ilgilerini aktarmalarını istemiş. Eh ben de kendimi kendi halinde bir blog yazarı olarak gördüğüm için mime kaynak yaparak dahil oldum.

Ben öyle numaratörden sıra alacaksın ama öncesinde randevu talep edeceksin olaylarına gelemem. Hem benim vaktim yok bekleyemem ben. Mevzuya direk girerim.

Sinema ve Ben konulu mim soruları

1) Sinemada izlediğin ilk film?
2) Film en güzel nerede izlenir?
3) Film izlerken “Olmazsa olmaz”ın var mı?
4) Film izlerken mısır mı yoksa cips mi?
5) Tek başına izlemek mi yoksa kalabalık mı?
6) İki boyutlu mu yoksa üç boyutlu mu?
7) AVM sinemaları mı yoksa sokak sinemaları mı?
8) Filmden önce fragmanı izlemek mi yoksa yorumlara bakmak mı?

Sinema ve Ben

Mim sorularına cevaplarım

Tavsiye Yazı: Blog Yazarlarını Tanıma (Mim)

Sinemada izlediğin ilk film?
Yıldız Savaşları Bölüm 1 Gizli Tehlike (Star Wars Episode 1) Ankara’da yaşadığım dönemde şuan Muş’ta doktorluk yapan akrabalarımdan İsa Uran ile gitmiştim. Salona girdiğimizde film başlamıştı. Iyi bir deneyim oldu. Ardından Matrix ve Yüzüklerin Efendisi filmlerini izledim. O zamanlar maddi durumumuz sınırlı etkinliklere elveriyordu

Film en güzel nerede izlenir?
Film en güzel sinemada ve yalnız izlenir. Yani bir arkadaşın ile değil tek başına gideceksin sinemaya. Sonra arkadaşının yaptığı abuk subuk yorumları dinlemek zorunda kalıyorsun. Ha ben yorum dinlemek isterim dersen evde izle. Anlamazsan başa sardırırsın 🙂

Film izlerken “Olmazsa olmaz”ın var mı?
Evdeysem çay. Sinemada isem rahat koltuk. Bazı salonların koltukları gerçekten berbat oluyor. Rahat edemiyor insan. Filme konsantre olamıyorum.

Film izlerken mısır mı yoksa cips mi?
Ikisi de değil. Ama illa birini seç arkadaş diyorsanız mısırı seçerim. Mısır iyidir.

Tek başına izlemek mi yoksa kalabalık mı?
Tek başıma izlediğim filmleri daha iyi kavrıyor sahnelerden daha çok keyif alıyorum. Kalabalık ortamda izlediğim filmler hep yarısını izlemişim tadı veriyor. Ha bir de sevgili kayınçom (kayınbiladerim – eşimin ağabeyi) ile film izliyorsam kendimi otomatik olarak “bu kim, burası neresi, buraya nerden geldik” tarzı sorulara hazır tutuyorum.

İki boyutlu mu yoksa üç boyutlu mu?
Tabiki iki boyutlu. Pasific Rim filminin ilk bölümünü bozuk gözlük ile izlemişim. Ikinci yarıda başka gözlük alınca fark ettim. Sektör henüz tam oturmadı.

AVM sinemaları mı yoksa sokak sinemaları mı?
Sokak sinemaları dönemine erişemedim. AVM içerisinde yer alan salonlara aşinayız. Tabi imkan olursa sokak sinemasında da film izlemek isterim.

Filmden önce fragmanı izlemek mi yoksa yorumlara bakmak mı?
Fragman dikkatimi çekerse hiç ikiletmem filmi izlerim. Fragmanı izledikten sonra kararsız kalmış isem yorumlara kulak kesilirim.

Bir mim yazısının daha sonuna geldik. Öneri Makinası’na ve mime ulaşmamı sağlayan Çağrı’ya selam olsun..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir