Musul ve Yaklaşan Pagan Tehlikesi

Şunu en başta ifade edelim, Musul üzerinde uluslararası hukuk vs tamamen algıdan ibaret. Kimin gücü kime yeterse yani Orman Kanunu geçerli. Böyle bir ortamda gerçekleri görmeli ve analizimizi yapmalıyız. Aksi takdirde oynanan oyunu ıskalamış oluruz. Yazmaya Carter’ın yaptığı açıklamalar ile başlamak uygun olacaktır.

irak-siniri-ve-musul-sorunu

ABD Savunma Bakanı Carter, yaptığı açıklamada Türkiye’nin DAEŞ’e karşı yapılan operasyonlara katılması gerektiğini belirtti. Peki ne oldu da ABD bir anda ağız değiştirdi?

İşgalcilerin sözde Musul’u kurtarma operasyonu durma noktasına geldi. İlerleme kaydedilemiyor. Musul için yola çıkanlar Kerkük’te sıkıştı ve baskına uğradı. Iran güdümlü cani ordusu Haşdi Şabi Kerkük’te bir işe yaramıyor.

Amerika; İran, Irak ve bunların elinin altında bulunan grupları kullansa da Türkiye olmadan işin çözemeyeceğini gördü. ABD seçim öncesi Musul’u temizlemek DAEŞ’i Suriye’ye sürmek istiyor. Bunun için DAEŞ’e Batı’da bir koridor dahi açtı. Amaç Demokratları rahatlatmak ve Musul’u kurtardık propagandası yapmak. Ancak bölgeyi terk eden kimse yok.

Türkiye’nin net tavrı Fırat Kalkanı operasyonuyla Amerika’ya gösterildi. ABD artık bizim blöf yapmadığımızı biliyor. Türkiye’nin olası bir Musul harekatı bölgede ABD prestijini ve hesaplarını bozar. Bu nedenle Carter açıklamalar yapıyor.

ÖSO üzerinden PKK ve PYD’yi vuran Türkiye AB ve NATO’da şaşkınlığa neden oldu. Bu hamle karşısında ne yapacaklarını şaşırdılar. Fırat Kalkanı operasyonuyla Suriye’de sadece Fıratın batısı değil doğusu da temizlenecek. Bunu gören ABD ortak operasyon yapalım dedi. Ancak Carter Türkiye’ye gelmek üzere uçağına binerken Türkiye PKK/PYD’yi vurarak cevabını verdi.

İran Haşdi Şabi’leri Afganistan, Pakistan, Hindistan vs ülkelerden topladığı pagan inanışlarına sahip şia görünümlü caniler ordusudur. Bu çapulcular vr PKK/PYD Türkiye ile savaşamaz! Yeni güvenlik politikasıyla tavrını belli eden Türkiye nerede bir terör örgütü varsa gidip başını ezecek.

Türkiye’nin tavrını gören küresel güçler bir yandan da bölgede mezhep savaşları çıkarmak istiyor. Felluce’de sünni nufusunu bitiren Haşdi Şabi’leri kullanarak Musul’da da sünni nüfusu bitirmek istiyorlar. Böylelikle Suriye ve Irak’ta Islam’ı silip yerine Pagan inanışlarını yayma peşindeler. Persler yani İran bu projede baş rolde.

Musul sadece Türkiye için değil bölgede bulunan bütün İslam devletleri için hayati önem taşıyor. Bölge kesinlikle Iran’ın güdümüne terk edilemez!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir