Avrupa’nın Büyük Yalanı: Şapka Düştü Kel Göründü

Avrupa ülkelerinin kendinden ve kendi dininden olmayan ülkelere karşı Yıllarca demokrasi insan hakları “kavramını” nasıl kullandıklarını azıcık aklı başında olan herkes biliyor ve söylüyordu. İşte bugün şapka düştü kel göründü.

Haçlı ittifakının dışında kalan hiç bir durum da yer ve görev almadılar.

Yıllarca ülkeleri ve siyasetini insan haklarını demokrasiyi Avrupa birliğini NATO’yu ve belirli kurumları kullanarak istekleri doğrultusunda şekillendirmeye çalıştılar ve bunu başardılar.

Başaramadıkları yada karşı tarafın hafif istekleri doğrultusundan sapma gösterdiği durumlarda gerçek yüzlerini birçok kez aldıkları karar ve uygulamalarla gösterdiler.
Kaybettikleri noktada da gerçek yüzlerini göstermekten çekinmediler.

Avrupa’nın demokrasi ve insan hakları savunucusu bir çok ülkesinin küresel ve toplumsal olaylarda nasıl yanlı ve taraflı kararlar aldığını bunun için “kendine bağlı” insan hakları mahkemesini askeri kurum ve sivil toplum kuruluşlarını kullandığı başka ülkeler içinde yetiştirdikleri ve yerleştirdikleri kendi tarafına çektikleri insanlarla ülkeleri nasıl zorladıklarını “defalarca” gördük izledik.

Şapka düştü kel göründü

Almanya ve Hollanda’da yapılan bu iğrenç uygulama bizleri şaşırttı mı? -HAYIR

Çünkü biz bu ve buna benzer uygulamaları çok öncede bizzat yaşadık yaşattıkları ülkeleri de gözlemledik.

Kendi ülkesindeki yabancılara kendi ülkesinin siyasetçisini konuşturmamayı “demokrasi” ile bağdaştıran bir ülke başka bir ülke de bırakın konuşmayı o ülkenin topraklarının işgal edilmesine yeraltı ve üstü kaynaklarına el konulmasına tecavüzlere savaş suçlarına ve göçmenlerine gene aynı “demokrasi ve insan hakları” çerçevesine oturtabiliyor ve görmezden gelip sessiz kalabiliyor.

Zamanında kendilerine bir “tohum” gönderilmiş fakat yanlış tohum gönderilmiş sanırım…

Doğru tohum gönderilmiş olsa şimdi böyle G.T LALELERİ yetişmezdi…

Şapka Düştü Kel Göründü / Mustafa BULUT yazdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir