İzledim: Mucize Phenomenon

Küçük bir kasabada araba tamirciliği ve amatör çiftçilik yapan bir adamın sıradan devam eden yaşamının bir anda sıradışı hale gelmesini anlatan Mucize – Phenomenon filmini bugün izledim.

Başrolde John Travolta var. Filmin detayları hakkında spoiler vermeyeceğim. Ancak bende uyandırdığı hisleri sizlerle paylaşabilirim. Sonuçta hepimiz gördüklerimiz ve duyduklarımız karşısında farklı tepkiler veriyoruz.

-Dünyanın neresinde olursa olsun her insanın kendince önemli öncelikleri vardır. Kimi evlenmeyi kimi de birşeyler icad etmeyi önceler.

-Her insan hissedemediğinden çekinir. Anlamlandıramadığı gerçeklikleri ise reddeder. Ama işin sonunda sınırlarını çözemediği çizemediği gerçek karşısında aciz olur ve saygı duyar.

-Dünyanın gidişatını tersine çevirebilecek bir dahi de olsanız günün sonunda huzur bulmak isteyeceğiniz bir çift kol ararsınız.

-İnsan kendini kalıplar içerisine hapsetmiştir. Kalıpların ötesinde bir dünya olduğunu anladığında tüm duyguları değişir ve zihni bilgiye açık hale gelir.

-Maddi varlığınız yalnızlık ile tanışana kadardır. Yalnızlıklarınızı giderecek hakiki dostlarınız yoksa yoklukta yok olursunuz.

Phenomenon (Mucize)

İzledim: Mucize Phenomenon

Yapım : 1996 ABD
Tür : Dram, Fantastik, Romantik
Süre : 123 Dak.
Yönetmen : Jon Turteltaub
Oyuncular : John Travolta Forest Whitaker Robert Duvall Kyra Sedgwick Jeffrey DeMunn
Senaryo : Gerald Di Pego
Yapımcı : Charles Newirth Jonathan D. Krane Barbara Boyle Michael Taylor

Film Özeti

George Malley, günlük hayatında vurdumduymaz bir araba tamircisidir. Ama doğum gününde George’un başına garip bir şey gelir. Malley’in bütün hayatı değişir, ilginç özellikleri ve güçleri ortaya çıkmaya başlar. Depremi bile önceden tahminen edecek duruma gelir. Bir kitabı sayfalarını karıştırarak bir çırpıda okuyuverir. Ama bu durum çevresinin ona hem yadırgayarak, hem de merakla bakmasına sebep olur. Bir takım gizli teşkilatlar filan peşine düşer.

Phenomenon sizi aşka, cesarete ve dostluğa doğru sürükleyecek, kalbinizin en derinlerine kadar ilerleyecek.

¥¥¥

Filmi tahmin ettiğiniz gibi internetten izledim. Birkaç sitede kalitesiz görüntü ve silinmiş videolardan sonra Filmgo sitesinde yüksek kaliteli görüntü ile izledim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir