Pazar Yazıları

Milli Bir Görüşle Yaşamak

15 Temmuz gecesi bu asil milletin kendini bulduğu, kendisini adeta yeniden tanımladığı bir geceydi. Kamplara, kutuplara ayrıldığı düşünülerek planların yapıldığı ancak milletin bu planlara tek yürek olarak cevap verdiği bir geceydi. O karanlık geceyi aydınlığa çeviren yiğitlere selam olsun.

İnsanların akın akın sokaklara akıp tanklara tüfeklere karşı göğsünü siper edişini hiç bir zaman unutmayacağız. 79 milyonun selameti için kendi canını feda eden kahraman yiğitleri her zaman hatırlayacağız.

Ülkenizin darbeler sürecini incelediğimizde en çok Milli Görüşçü dostlarımızın zarar gördüğünü ama yine de korkusuzca darbecilere ve darbelere karşı olduklarını söylemek abartılı olmaz. Bu nedenle 15 Temmuz gecesi 15 şehidimizin Milli Görüşçü olmasını tesadüf olarak görmemeliyiz.
Sayın Mustafa Kamalak ve birkaç arkadaşının bombalar atılmasına rağmen kararlılıkla meclise doğru yürümesini kendi şahitliğim ile söylüyorum meydanlarda darbe ve Fetöye karşı ateşli konuşmalar yapanların Milli Görüş geleneğinden gelmesi inandıkları davaya olan samimiyetlerinin göstergesi.

Darbe gecesi Çorlu’daydım. Cumhurbaşkanının meydanlara inin çağrısı ardından Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Çorlu’da da meydanlar dolmuştu. O gece ve diğer gecelerde de Çorlu’da güzel bir beraberlik birliktelik hakim oldu. Ak Parti İlçe Başkanı Kerim Atalay ve Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Murat Vakitçi meydanlara beraberce seslendiler.

Ne de olsa onlar cennet mekan Erbakan’ın talebeleri. Erbakan değil miydi yeri geldiğinde uysal yeri geldiğinde direnişçi olan!?

28 Şubat sürecinde elindeki imkanlar ile olabildiğince dik duran milletinin menfaatine olmayan hususları kabullenmeyen Erbakan o gün yalnız bırakıldı. Bugün oluşan siyasi birliktelik maalesef o gün oluşmamıştı. Kendi yalnızlığı ile baş başa kalan Erbakan’ın talebeleri 15 Temmuz gecesi Erdoğan’ı yalnız bırakmadı. Dik durdu ve sahiplendi.

İnanıyorum ki bu dik duruş rahmetli Erbakan’ın da hoşuna gider bu şekilde davranmalarını isterdi.

Bundan sonra yapılması gereken Ak Partili dostlarımızın 15 Temmuz gecesi Erdoğan’a sahip çıkan Mili Görüşçü kardeşlerimizi anlamaya gayret göstermesidir. Yerli ve Milli olma yolunda birlikte hareket etme noktasını bulmaktır.

Cümlelerimi şehitlerimize rahmet ve gazilerimize selamet dileyerek noktalamak ve Erbakan hocanın bir sözünü hatırlatarak bitirmek istiyorum;
“Biz inandığımız davaya koşarak gideriz. Koşarak gidemezsek yürüyerek gideriz. Yürüyerek gidemezsek sürünerek gideriz.”
O yiğitler 15 Temmuz gecesi inandıkları dava yolunda şehadete koşarak gittiler…

Yazar notu: 15 Temmuz gecesi her kesimden kahramanlıklar gösteren yiğitler oldu. Bu yazıda Milli Görüşçü yiğitlere yer verildi.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir