Logan Wolverine Filmi: Efsaneye Veda

Süper Kahraman ve Çizgi Roman uyarlaması film severlerin merakla beklediği Logan Mart ayında vizyona girdi. Logan Wolverine filmini izlemiş sinema tutkunu biri olarak düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Tarihin en büyük çizgi roman kahramanlarından biri olan Wolverine’in son filmi dramatik bir vedayla sonlanıyor.

Logan Wolverine Filmi Konusu

Yıl 2029. Mutantlar’ın devri kapanmış, neredeyse tümü gitmiştir. İzole edilen ve ümitsizliğe kapılan Logan’ı, limuzin şöförü olarak izleriz. Kiralık bir şoför olarak toplayabildiği kadar nakit para toplayan Logan, günlerini kimliğini saklayarak geçirir. Logan’a eşlik eden ve kendisi gibi sürgün olan arkadaşları; toplumdan dışlanmış olan Caliban ve eşsiz zihni gittikçe kötüleşen nöbetlerden muzdarip olan hasta Profesör X’den başkası değildir.

Ama Logan’ın dünyadan saklanma çabaları ve mirası, Mexico City’de yasadışı biyo mühendislik programında çalışan gizemli bir hemşirenin önemli bir istekle ortaya çıkışıyla son bulur. Profesör X’in de desteklediği bu istek, Logan’ın sıra dışı görünen bir kız olan Laura’nın güvenliğini sağlaması ve ona önderlik etmesidir.

Laura, Logan’ın kanından kopyalanmış minik bir Wolverine’dir. Öte yandan ağzını bıçak açmaz. Pierce (Boyd Holbrook) ve beraberindekiler kızın peşine düşer. Çok geçmeden pençeler ortaya çıkar ve Logan, karanlık güçlerle ve geçmişinin zalimleriyle ölüm kalım mücadelesiyle karşı karşıya gelir. Bu mücadele aynı zamanda yıpranmış savaşçının kaderinin çizileceği yoldur.

Logan Wolverine 3 Filmi Oyuncuları

Wolverine rolünü maalesef son kez üstlenen Hugh Jackman’a, Patrick Stewart (X-Men: Geçmiş Günler Gelecek), Stephen Merchant, Richard E. Grant ve yeni dahil olan Dafne Keen eşlik ediyor.

Filmin yönetmeni yine James Mangold. 2013 yılında izlediğimiz Wolverine’in de yönetmeni olan Mangold, karakterin özünü anlatma konusunda benzersi bir işe imza atmış.

Logan film izlenimlerim

Logan! Çok iyi film yapmışlar. Aslında fantastik tarzdaki filmleri pek sevmiyorum genelde de gitmiyorum. X-Men serisinin 17 yıllık geçmişi var ve hiç birini de izlememiştim. Ancak Logan filmine bir ayrıcalık tanıdım ve filmi izledim. İyi ki de izlemişim. Filmi izleme kararını fragmanından etkilendiğim ve film hakkındaki eleştiriler de hep iyi yönde olmasından sonra aldım. Şunu net bir şekilde söylemeliyim ki zamanınızı boşa harcatan filmlerden değil. İmdb 8,7 puanını hak eden bir film.

Şiddet sahneleri fazlaydı. Hem Logan hem de o küçük kızın elindeki pençelerle peşindekilerle mücadele sahneleri çok şiddet içerikliydi. 15+ vermişler ama o sahneler için 18+ olabilirdi. Onun dışında filmin içerisinde dram da vardı. Hugh Jackman’ın Wolverin karakterine veda ediyor olması beni ayrı bir üzdü.

Uzun lafın kısası gitmenizi tavsiye ederim.

Gökhan Gültekin yazdı.

2 yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir