Kişisel Siyaset Anlayışının Getirdikleri

Yeryüzüne çıplak gözle baktığımızda dünyanın büyük bir kısmının terörizmin gölgesinde hayatını sürdürmeye çalıştığını görebiliriz. Yanıbaşımızda Irak ve Suriye’nin durumu ortada. Balkanlarda ve Türkistan’da ise farklı bir durum yok. Terörizm devletler eliyle yürutülüyor. Terör ve Anarşizm yeryüzünde hiç kaybolmayacak hiç bitmeyecekcesine yayılmaya devam ediyor. Bu Kaotik ortamda siyasetin daha doğrusu siyasetçinin üstüne düşen görev basitlikten uzak. Toplum yararına siyaset yapabilenin tek yolu kişisel siyaset anlayışından uzak durmak.

Kişisel Siyaset Anlayışının Getirdikleri

Siyasetçi içerisinde bulunduğu durum itibariyle vatanının ve milletinin selameti için çalışır. Ortak akıl ile harekete geçer. Şahsını olabildiğince geri plana iter. Çıkar kavgalarının içerisinde bulunmaz. Zira kişisel problemlerin içerisinde kaybolursa asli görevini yerine getiremez.

Durağan’da yaşanan gelişmeler gözleri siyasetçilere ve bürokratlara çevirdi. Milletvekili Nazım Maviş’in sağduyulu açıklamaları, Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan’ın olayı yakından takip etmesi olayların felakete dönüşmesini engelledi. Akl-ı selim siyaset örneğini bizlere gösterdiler.

Kişisel Siyaset ve Siyasetçi Terörizmi

Siyasetçi kişisel kavgaların içerisine girdiğinde makamının verdiği yetki ile haddi aşan bir terörizm meydana getirebilmektedir. Bürokrasi kanadının verdiği gücü kişisel kavgaları için kullanan siyasetçi bir çok kişiyi mağdur etmekte haksızlığa uğratmaktadır. Bunun adıda Siyasetçi Terörizmidir.

Maalesef ki ülkemizde kişisel siyasetçi tipi nedeniyle oluşan siyasetçi terörizmi had safhada. Kibir deryasına bulaşmış ve kirlenmiş siyasetçilerin ülkemize ve milletimize verdiği zararı hesaplamak pek de kolay değil. İşin maddi kısmı bir yana manevi boyutu bir tarafa. Siyasete küsen bir halk ve siyasetçisine bilenmiş bir millet.

İnşallah ülkemiz kişisel siyaset anlayışından uzak siyasetçi terörizmi oluşturmayan kişileri ülkemizin başına getirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir