Kişisel Blog Örnekleri Listelerim 2

Uzun zaman önce 6 Eylül 2016 tarihinde yazdığım Kişisel Blog Örnekleri Listelerim 1 adlı yazımda takip edilesi kişisel blog örnekleri listesi hazırlamıştım. Aradan geçen süreden sonra bir liste daha hazırlama ihtiyacı hissettim.

Bu sefer listeye çok bilinmeyen ancak okuyucuyu doyurucu içeriği bulunan blogları ekledim. Zaten son günlerde yapılan kişisel blog örnekleri listeleri hep aynı bloglardan oluşuyor. Bir nevi tekel haline gelen bloglara karşı gelecek vaad eden blogları (kendimce) sizler için derledim.

Bu listeyi hazırlama kararını Hızlı Adam’ın en iyi blog siteleri adlı listesine gelen yorumlarda bulunan bloggerların sitelerini incelerken aldım. Zamanında bir yorumda ben atmışım. Zira yorum atanların arasında gerçekten kaliteli bloglar da oluyor.

1- KağıtKalem.Co Çağrı Konyalı
Kişisel blog örnekleri
Önce Hızlı Adam’ın yazısında Çağrı’nın yorumunu gördüm. Oradan Çağrı’ya ait olan Suskumru bloga geçtim. Suskumru’nun WordPress eval virüsünden nasıl kurtulduğunu anlattığı yazıyı okudum. Yorumlar kısmında Çağrı Konyalı’nın yorumunu gördüm ve kagitkalem.co ile tanışmış oldum. Kalem Kağıt blog tam anlamıyla kişisel bir blog. Çağrı Konyalı yazılarıyla edebiyat severlere hitap ediyor.

2- Kitaposfer bi’dilim kitap
Kişisel blog örnekleri
Kitaposfer Çağrı Konyalı’nın kalemiyle şekillenen bir kitap tanıtım bloğu. Kitap pasajlarından iktibaslar yayınlayarak kitapseverlerin kitaplar hakkında ön bilgi sahibi olmasını sağlıyor. Bloğun en önemli özelliği kişisel yorum barındırmaması. Böylece kitaplar hakkında yönlendirilmeden bilgi sahibi oluyorsunuz.

3- BUSRAKKUS – Kişisel Seyahat ve Bakım

Kagitkalem.Co’da yaptığı bir yorum ile tanıştığım Busrakkus.com Büşra Akkuş’un kişisel deneyimlerini paylaştığı kadın eli değmiş kişisel bir blog. Büşra hakkında sayfasında bloğunu şöyle tarif ediyor; “Bu blog yeme/içme, film, müzik, kitap, keşfedilecek yerler ve mekanlarla birlikte bir takım deneyimleri içeriyor. Arka plandaki ben (Büşra Akkuş), hayatımdan bazı kesitleri ve tavsiyelerimi de paylaşıyorum.”

4- Blog Tecrübem – Ümit Baykara
Kişisel blog örnekleri
Ümit Baykara’nın 5 yıllık blogculuk tecrübelerini paylaştığı takip edilmesi fayda saglayacak bir blog. Kişisel deneyimlerinin yanı sıra blogculuk üzerine yazdığı yazılar da ilgi çekici.

5- Gezgintech – Pratik Gezi ve Teknoloji Rehberi

Gezgintech dünyayı tanımanıza yardımcı olabilecek bir gezi bloğu. Gezitech hakkında sayfasında bloğunu şöyle tarif ediyor; “Bu arada, yerinde duramadığı zamanlarda, 15’ten fazla ülkeyi ve Türkiye’nin güzel şehirleri hariç, 45 kadar yabancı şehri ziyaret etme fırsatı yakalamış olan Gezenti Adam; burada bizlerle, gezmiş olduğu ülkelerin yanı sıra, gezentilik notlarını, rehberlerini ve çeşitli tavsiyelerini de, gerek ciddi gerekse mizahi bir dil ve görsellerle birlikte paylaşacaktır.”

6- Hikaye Kalpli Kadın – İlknur Güllü
Kişisel blog örnekleri
İlknur Güllü’nün kendi şiir hikaye ve denemelerinin yanı sıra film ve kitap incelemelerini de yayınladığı kültür sanat bloğu. Edebiyata ilgi duyuyorsanız Hikaye Kalpli Kadın’a uğramalısınız. Ne de olsa hikaye yazar hukukçu bulmak zor.

7- Samet Teke – Kişisel Blog

Kişisel blog örnekleri
Samet Teke kişisel bloğunda bizlere WordPress üzerine bilgiler veriyor. Yeni bir blog olmasına rağmen anlatımları ile gelecek vaad ediyor.

8- Nimet-i İslam – İktibas
Kişisel blog örnekleri
Dini yazılar okumayı ve bilgilenmeyi seviyorsanız Nimet-i İslam bloğu tam size göre. Meshur ve muhtelif eserlerden yaptığı iktibaslar (alıntılar) takipçilerine hitap ediyor.

Not: Liste kısa oldu. Ancak listeleme yapmaya devam edeceğim. Rahatsızlığım nedeniyle kısa tuttuğum için özür diliyorum.

4 comments

 1. Kendi bloglarımı görünce önce şaşırdım sonra da mutlu ve memnun oldum. Mutlu olabilmek böylesine kolay olabiliyor. 🙂

  Değerli düşüncelerin için ve yazında bloglarıma da yer verdiğin için çok teşekkür ederim.
  Yorumların ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görmüş oluyoruz; yeni bloglar keşfetme açısından sıçrayış noktaları gibi 🙂

  Sevigler,

  1. Evet bloglara yapılan yorumlar ziyaretçi gelmesine bence büyük katkı sağlıyor. Zaten bir insanın yorumundan nasıl bir bloğa sahip olduğu aşağı yukarı belli oluyor.

   Senin bloğunu yeni gördum. Ama kisisel blog alanında insanlara verdiklerinle bu listede olmayı hak ediyor. İyi bloglamalar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir