Kişisel Blog Örnekleri Listelerim 1

İnsanların kendi fikir ve düşüncelerini anlatmak için açtığı kişisel bloglar her geçen gün daha fazlalaşıyor. Bunca kişisel blog arasında kimi takip edeceğini şaşırıyor insan. Özgün içerik üreten, insan zihninde farklı bir tat bırakan bloglarla beraber birbirinin kopyası olan bloglarda var. Bu yazımda takip ettiğim kişisel blog örnekleri ile karşınızdayım.

Kişisel Blog kavramını en iyi şekilde anlatan bu bloglar uzun süren emeklerin sonucunda oluştuğu su götürmez bir gerçek. Nizamettin Gümüş Kişisel Blog henüz çok yeni ve içerik bakımından biraz zayıf. Ancak ilerleyen zamanda sizlerin takip etmek isteyeceği bir blog olacağından şüpheniz olmasın. Neyse efendim sözü uzatmayayım.

kişisel blog örnekleri

Türkiye’den kişisel blog örnekleri

1- TimurDemir.Com.Tr / Kişisel Blog

Timur Demir şuanda bulunduğunuz blogun (Nizamettin Gümüş Kişisel Blog) ilhamını aldığı kişisel blogdur. Uzun zaman önce kendisi ile ufak bir yanlış anlaşılmış diyalogumuz oldu. Yine de kendisi takipedilecek bir arkadaş. Timur Demir kişisel blogunda kendini kısaca şöyle tarif etmiş;

Her zaman Paylaşmayı Misyon, bilgiyi en değerli hazine olarak görmeyi ise Vizyon edindim. Benimle ilgili ve blogumla ilgili merak ettiğiniz her şey için timurdemirr@yandex.com adresine mail atabilirsiniz. Hepinize İyi günler ve iyi bloglamalar diliyorum.

2- Usluer.Net / İsmail Usluer Kişisel Blog

İsmail Usluer Usluer.Net alan adı ile açtığı blogda wordpress alanında ilgililerine bir çok konuda yardımcı olmuş bir kişiliktir. Uzun süredir çalışmalarını takip ediyorum. Sizlerde bir göz atarsanız birşey kaybetmiş sayılmazsınız. İsmail Usluer kendisi hakkında kısaca şu bilgileri vermiş;

90’lı yılların başlarında Konya’da doğdum ve halen Konya’da yaşamaktayım. Üniversite eğitimimi Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirerek tamamladım.

3- Burakisci.Com – Burak İşçi Kişisel Blog

Genç yazar Burak İşçi maharetleri internete yayılmış bir kardeşimiz. Yaptığı çalışmalar ile göz dolduran Burak İşçi bir çok alanda takipçilerine yardımcı olmaya devam ediyor. Kendisini anlattığı yazısında benim gözüme çarpan şu nokta oldu;

Bende bugüne kadar ne öğrendiysem çoğunu blogum üzerinden sizlere aktarmaya çalıştım. SEO, webmaster, wordpress kategorilerinde ki yazılarımı okursanız size çok faydası olacağından eminim.

4- Yesimmutlu.Com / Yeşim Mutlu Kişisel Blog

Yeşim Mutlu Hanımefendi oluşturduğu kişisel blogu ile adeta bir fenomen oldu. Oluşturduğu hayat tarzı ile bir çok bayanın idolü olmayı başaran Mutlu kişisel bir blog ile nelerin yapılabileceğini adeta gözümüze sokan birdir. 🙂 Kendisini şöyle tarif ediyor Yeşim Mutlu ablamız;

Anne olmak, Sosyal Medya, Hayat ve fotoğraf hakkında üniversitelerde, iş yerlerinde , hastanelerde bir çok yerde konuşmacı olarak yer aldım. İşlerim / köşe yazılarım halen benimgibi.com (Selfie Bakanı) , Milliyet/ Pembe Nar, Hürriyet / Yazar Cafe, Bebek Dergisi gibi bir çok yerde görülebilir.

5-OguzVeliYavas.Com / Oğuz Veli Yavaş Kişisel Blog

Oğuz, freelancer olarak çalışan, öğrendiklerini bizlerle paylaşmayı seven bir arkadaş. Sosyal medya yönetimi konusunda bir hayli bilgiye sahip. Özellikle Tech Kafa ile yaptıkları takdir ve tebriği hak ediyor. Bu aralar podcast yayınlara da başlayan Oğuz takibimde kalmaya devam edecek.

Tüm soru, öneri ve istekleriniz için aşağıdaki mail adresinden hızlıca ulaşabilirsiniz. Oğuz Veli Yavaş – mail@oguzveliyavas.com

Profesyonel WordPress Destek

6- WpMavi.Com / Wpmavi Profesyonel wordpress Blogu

WpMavi Kişisel bir blog olmaktan öte ama kişisel bir çalışmanın ürünü olan muhteşem bir sitedir. WordPress ve blogculuk üzerine bulabileceğiniz geniş arşivi ile blogcuların uğrak mekanı. Nizamettin Gümüş Kişisel Blogu açtığımda karşılaştığım bir çok sorunu burayı takip ederek çözdüm desem yalan söylemiş olmam.

Blogculuk üzerine verdiği bilgilerle de iyi bir blog nasıl oluşturulur öğreniyorum. Genç yaşta böyle profesyonel bir bloga yön vermek saygı duyulacak bir husus. Takip etmenizi şiddetle öneririm.

Türkiye’den kişisel blog örnekleri listemin ilkini sizlerle paylaştım. Listeler yapmaya devam edeceğim. Takipte kalın.

Saygılarımla Nizamettin Gümüş

4 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir