Kişisel Blog Ne Demek Büyük Sırrı Açıklıyorum

Deyim yerindeyse “mantar gibi biten” kişisel blog siteleri internet kullanıcılarının vazgeçilmezi oldular. Peki Kişisel Blog Ne Demek? Büyük sırrı açıklıyorum.

Kişisel Blog Ne Demek adlı bu yazım daha sonra yazacağım kişisel blog yazılarının anahtarı niteliğini taşıyacak. Bir konu üzerinde yazmadan önce o konu hakkında bilgi sahibi olmamız gerektiği için böyle bir karar aldım. Yoksa ortaya karışık salata misali rastgele yazılan yazılar kimseye bir fayda sağlamayacaktır.

Kişisel Blog Ne Demek

Kişisel Blog kavramından önce blog nedir ne demektir öğrenmek ve konu ile ilgili ön bilgi sahibi olmak için Blog Nedir Nasıl Açılır adlı yazımı okumanızı öneririm. Blog sitelerinin ne zaman nasıl ortaya çıktığını öğrendikten sonra kendi konumuza dönebiliriz.

Kişisel Blog Ne Demek?

Kişisel Blog, insanların kendi hayatlarında karşılaştıkları sorunlardan tutunda beğendikleri veya beğenmedikleri herhangi bir konu üzerine yazı yazdıkları görsel paylaşımlar yaptıkları blog sayfalarıdır. Genel olarak isim soyisim alanadı kullanarak açılırlar. Tabi genel isimler kullanarak da kişisel blog açanlar vardır.

Örneğin tıp okuyan bir öğrenci, okuduklarını ve öğrendiklerini anlatan yazılar yazarak kişisel bir blog açabilir. Benim gibi okuduklarını, gördüklerini, yaşadıklarını ve yazmak istediği herhangi bir şeyi yazmak isteyenler de kişisel blog açabilir.

Kişisel Blog olayını daha iyi kavrayabilmeniz için yazdığım iki yazı olan Kişisel Blog Örnekleri 1 ve Kişisel Blog Örnekleri 2 yazılarımı okuyabilirler. İlk yazımda popüler kişisel bloglar listelenirken ikinci yazımda bana göre gelecek vaad eden kişisel bloglar listelendi.

Sağlık, Moda, Kadınlar, Teknoloji, Bilim üzerine yazılar yazanları kişisel blog olarak kabul edip etmeme tartışmaları hala sürmektedir. Benim düşüncem şöyle, isteyen herkes istediği kategoride yazılar yazabilir. Yazar kendi sitesini kişisel blog olarak niteliyorsa öyle kabul etmek gerekir. Tani bariz bir biçimde blogculuk yerine habercilik veya viral yapanları hariç tutuyorum.

Mesela Wmaracı’nda kişisel blog listesi oluşturan bir arkadaş şurada benim blogumu kişisel blog olarak nitelendirmediğini belirtmişti. Gerçi o arkadaşın bana ideolojik yaklaştığını düşünüyorum zira bu blogu kişisel olarak değerlendirmemek tamamen saçmalık!

Evet dostlar kısaca kişisel blog ne demek açıkladım. Uzun lafın kısası kişisel blog kreatif düşüncenin ürünüdür belirli bir kalıbı ve sınırı yoktur. Aksini iddia eden varsa oradan hemen uzaklaşın.

One comment

  1. Özür dilerim, şimdi tartışmaya katılamam boş zaman yok. Geri döneceğim. Bu soruyla ilgili görüş belirteceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir