Kısa Hikayeler Yazmak İstiyorum

Bildiğiniz gibi dostlar burada arasıra siyasi bazen de genel kültür alanlarında yazılar yazıyorum. İşte bu yazılara yeni bir kategori ekleme kararı aldım. Kısa hikayeler yazmak istiyorum. Hikayelerimde Anadolu Mistizminden faydalanacağım. Biraz fantastik biraz da gerilim olmasını istiyorum. Işte ilk hikayemin birinci bölümü.

Kısa Hikayeler

Koca Meşe: Kan Çeşmesi

“Yıllardır dünyanın çeşitli yerlerinde dolaşıyorum. Görmediğim coğrafya, ayak basmadığım toprak kalmadı. Nice insanlar tanıdım ve nice hikayeler dinledim. Ama bu sefer başka!”

Naif, iç sesindeki titremeyi bastırmaya çalışıyor fakat bir türlü başarılı olamıyordu. Afrika’nın derinliklerinde Woo-Do bebeklerini dinlemiş, Latin Amerika’nın karanlıklarında Kara Büyülerle baş etmişti. Yine de bulunduğu yerin kasvetini yenemiyor, gönlünü ferahlatamıyordu.

Elinde tuttuğu kazmayı sertçe vurdu toprağa. Toprak yeni yağmış yağmurun etkisiyle kolayca sökülüyordu.

“Kim bilir kaç kişi daha kazma vurdu bu toprağa? Kim bilir kaç kişi girdi bu toprağın altına?”

Yakın dostu olan Hoca kendisine “Koca Meşe” lanetinden bahsettiğinden beri aklı Durağan’da idi. Hoca’nın; “Civarda ne zaman bir ölüm olsa meşe ağacının altındaki çeşmeden kan akıyor” demesiyle soluğu Sinop’ta alması bir olmuştu.

“Bu bir büyü olmaz! Büyü o-la-maz!”

Hikayenin ilk bölümü burada bitiyor. Ancak devam edecek. 3 bölüm üzerine kurguladım. Tamamen bittiğinde Kısa Hikayeler kategorisi altında yayınlayacağım.

Biliyorum kısa hikayeler yazmak, bir kurgu oluşturmak düz yazı yazmaktan daha zor. Ancak üstesinden gelebileceğimi düşünüyorum.

Sonucu hep birlikte göreceğiz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir