Kısa Bilgiler 03

Bu kategoride yazdığım ilk iki yazıdan sonra (Solucana Verilen Et ve Türkiye’nin Dış Borcu ve Walmart Şirketi) yazılarıma numaralar vererek devam etme kararı aldım. Yazıların yayınlanmasında belirli bir süre gözetmeyeceğim. Ne zaman denk gelirse o zaman.

# 2014 yılında Türk Sineması’nın Gelmiş Geçmiş Yaşayan En Güzel Kadını ödülünü alan Afrodit lakaplı ünlü yıldız Banu Alkan‘ın gerçek ismi Liz Remka Rebronja imiş. Kendisi Dubrovnik Yugoslavya doğumluymuş. Alkan’ın 1998 yılinda piyasaya sürdüğü Neremi adlı albümü 1.850.475 adet satış yapmış.

# Çocukluk çağı film dünyamın çekik gözlü kahramanı olan Jackie Chan sadece bir oyuncu değilmiş. Beyaz Perde’de boy göstermesinin yanısıra 29 albümü varmış. Arada Opera eğitimi almayı da ihmal etmemiş. Son olarak çevirdiği filmlerin müziklerinin birçoğunu kendisi bestelemiş.

# Acı biber yemeyi sevdiğim söylenemez. Yemeklerin çoğunda acı kullanmam. Hatta kebap yediğimde dahi acısız olan Urfa Kebabı‘nı tercih ederim. Ancak merak edip araştırdım. Dünyanın en acı biberi Carolina Reaper adlı bir bibermiş. Biberin internet üzerinde satışı şu sitede yapılıyormuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir