Hitler Yahudiler ve Bizimkiler

Özel Whatsapp grubumuzda Sinop yazarları olarak aramızda Hitler ve zulüm konusunu tartıştık. İşte yazarlarımızın düşünceleri…

Hitler

Muhammed Kahraman: “1942 Yazı” filmini izledim bir gün önce gece Beyaz TV’de. Ben filmleri TV’den izlerim genelde. Zira DVD, CD, internet gibi mecralardan yararlanma olanağım ve vaktim olmuyor. Televizyonda kanalları kurcalarken güzel bir film eşit geldi geldi, gelmezse hakkını kaybeder. Neyse kitlendim kaldım filmi izlerken. Soluk dahi almadım bu zulmün karşısında. Önceden Hitler’e saklı bir sempatim vardı. Alttan alttan; “İyi yapmış adam Yahudileri katletmiş” derdim. Bu bakışım tamamiyle değişti ve artık Hitler denince “Zalimler için yaşasın Cehennem!” sözü aklıma geliyor, gelecek. bu adamın psikopat olduğunu bilmiyor muydum? Biliyordum ancak insan derinlemesine düşünmeyince veya konuyla alakalı bir kitap okuyup bir film izlemediyse algı edemiyor demek ki. Böyle bir manyaklık, psikopatlık, hayvandan alçak olamaz. Olmamalı. Fakat olmuş. Ne yazık ki ki film işte deyip geçtiğimiz filmlerden değildi ve yaşanmış olayları anlatıyordu. Çoluk çocuk kadın demeden binlerce insan sürgün ediliyor, kaçtıkları ülkelerden geri alınıyor ve diri diri ateşe atılıyordu. Yer yer gözlerim doldu, içim titredi. Filmden sonra balkona çıkıp yıldızlara baktım ve kelime-i şahadet getirdim. Tekrar tekrar getirdim. Müslüman olduğum için şükürler üstüne şükürler ettim.

Ramazan Sevim: Sayın Kahraman, size olan tüm sempatimi, Hitler’i karalayarak yok ettiniz. Ahmet Özcan’ın size yüklenirken hep haksızlık yaptığını, ceberrut olduğunu düşünüyordum. Fakat gördüm ki Ahmet Özcan sana az bile yapıyormuş. Sen Hitler gibi 20. asrın büyük bir zekâsına nasıl olur da bunları dersin? İşin sihir tarafı şiddet, sen onun arkasında yatan ve gelecek nesilleri kurtaracak olan büyük ideayı göremiyor musun?

Yazık, yazık ve yazık! Gerçekten izdivaç etmek seni dönüşü olmayan bir yola sokmuş. Sen izdivaç etmeden önce böyle değildin. Hitlere içten içe sempati duyardın. Ahmet Özcan’ın çeyreğinin üstüne yattığın yetmiyormuş gibi, Hitler’in zekâsına hakaret faktör bizi çok üzdü. Bu akşam yemek yemek yerine, siyahlara bürünüp matem tutacağız.

Adolf Hitler ve ya diğer zalimler… Lenin, Stalin, Franco, Mussolini, Pol Pot ve isimleri saymakla bitmeyecek diğer zalimler… Hepsi karanlık batı dünyasının çağdaş çağa armağan ettiği diktatörler. O vakit şu gerçeği görmemiz gerekiyor, bu adamlar Batı değerlerinin ne kadar süfli olduğunun bir göstergesidir. Batı medeniyeti kendi ürettiği hastalıklı insanlarla dünyayı cehenneme çevirirken bu işin kara propagandasını da yapmaktan çekinmemiştir. İşin bu bölümünde her hangi birisini seçme gibi bir lükse sahip değiliz. Sorun Hitler’e gelince iş biraz daha değişiyor. Çünkü Hitler’i destekleyen ve ona silah satan adamlardan birisi baba Bush’un babası Priston Bush’tur. Musevi anaparasının anlı şanlı adamı başka bir deyişle. Arkasına Musevi anaparasını alan Bush, Turani kavimlerden olan Yahudileri, Çingen ve Eşkenazi olmayan Yahudileri öldürerek bir nevi Yahudilik içerisinde temizlik yapmıştır. Bizim Hitler’i ara ara ironik bir biçimde övmemizin sebebi İsrail’in Yahudilere uygulanan zulümden daha fazlasını bugün Filistinlilere yapması hasebiyle gösterdiğimiz reaksiyondur. Başka bir deyişle işin özünde probleme negatif tarafından yaklaşıp hadisenin içindeki akıl almaz saçmalığa işaret etmek vardır. Yoksa böyle bir zalimi övecek değiliz. Burada olan şey ironidir. Yahudilerin dilinden anlayan tek adam Adolf Hitler’dir demekten kastım da budur. Onların anladığı dil bu zira.

Ahmet Özcan: Muhammed, her baba gibi, evlat sahibi olduktan sonra hassaslaşan, narinleşen birisi. Bu da tabii bir süreç.

Hitler, Avrupa kıtası içinde, dolaysız ve/veya endirekt insan ölümlerinden mesul öncüler sıralamasında ancak sonlarda gelir.

Kendisinin felsefi bir paradigması vardır. İnsan öldürmek gibi sadistçe bir istikameti yoktur. Musevi öldürür. Bunu da ülkesini sömüren Yahudilere karşı bir bağımsızlık savaşı olarak görür. Ülke o kadar çekmiştir ki, Yahudilerin kökünü tamamiyle kazımak gerektiğine inanmıştır. Vatanperver biri olarak yaptığı doğrudur. Petrol, doğalgaz, demokrasi için öldürmemiştir. Bir gün biz Müslümanlar da sinema çekecek zekâya ve bunu gösterime sokacak olanağa kavuşursak Afganistan’dan Irak’a, Filistin’den Bosna’ya nasıl kırımlar yapıldığını ve hangi amaçla yapıldığını anlatınca, 1942 Yazı’nın Yahudilerine üzülmeye ömrümüz yetmeyecektir.

Filmin yönetmeni ve senaristi olan Rose BOSCH, soy isminden de anlaşılacağı üzere bir Musevi olduğu için olayı en dramatize şekilde vererek hizmetini yerine getirmiştir.

Not: Kimi ciddi kaynaklar, derin Musevi lobisinin mağduriyete ve Filistin’de devlet kurmak için nedene ihtiyaç duydukları için Hitler’i el altından desteklediğini, teşvik ettiğini de söyler. Bkz. Rotschild. Yani en azından Yahudileri Yahudilerin öldürttüğünü söyleyebiliriz. Schindler’in Listesi’ni de izlersen daha da çok ağlarsın Mustafa. Allah seni ıslah etsin Mustafa.

Nizamettin Gümüş: Hitler’in büyük bir zulüm mekanizması işlettiği yüzde yüz. Başkasının trajedisi üzerinden şükre varmanın ise sahici olduğu kanınındayım. Sayılarla, nicel büyüklerle efsunlanan bu çağın insanı için üretilmiş bir tarih mühendisliği var mı ortada? Kuvvetle muhtemel. Ancak bu ne Hitler’in zekâsını ve ideasını ne de son analizde büyük bir zulüm mekanizması işletildiği gerçeğini gölgelemeli.

Birinci Dünya Savaşı’na Türk halkı seferberlik demişti, biz seferber olmuştuk zira. İkinci Dünya Savaşı’na ise Türk halkı “Alman harbi” diye konuştu, zira hikâyede biz yoktuk yalnızca Almanlar vardı. Almanlar kaybedince bu sefer yalnızca biz değil, bütün dünya kaybetti aslında. Amerikan tutsak kamplarında can veren/öldürülen milyonlarca Alman askeri yahut da Amerika kıtasına köleleştirilmek üzere götürülürken can veren/öldürülen 9 milyon siyahinin hikâyesi ise ikinci dünya harbi galipleri tarafından sözü edilmeyen bir şey olarak kaldı.

Almanlara da Yahudilere de tokadı gösterecek gücü mahir ve haklı Türklerin ellerine versin Cenâb-ı Rabbülâlemin.

Abdülkadir Önder: Hitler ve zulüm konusu Yahudiler tarafından maksatlı olarak öne çıkarılan ve daimi sıcak tutulan bir konudur. Hâlbuki kafamızı kaldırıp Filistin’de olanları görebilsek Yahudilerin yıllardır Hitler’e taş çıkarttığını fark edebiliriz. Musevi lobisinin oyununa gelmeyin bence. Şayet birilerinin elinde anapara ve medya gücü varsa en az iki kere düşünmeliyiz.

Okuyan herkese teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir