Hibrit Savaş Karşısında Ne Yapabiliriz?

Provakatörden değil devletten tarafız! Kıymetli dostlar malumunuzdur ki ülkemiz zorlu bir süreçten geçiyor. Hem içeride hem de dışarıda hainlerle savaşıyoruz. Bu savaş bizim bildiğimiz bir savaş değil. Hibrit Savaş olarak adlandırılan bir savaş türüyle karşı karşıyayız.


Hibrit Savaş Karşısında Ne Yapabiliriz?

Hibrit Savaş nedir?

Hibrit Savaş, en basit tanımıyla birden fazla savaş vasıtasının bir arada kullanılması sonucu ortaya çıkan melez bir savaş türüdür. Kimi otoritelerce 4. nesil savaş olarak da adlandırılır. Hibrit savaşın öncelikli amacı, açık bir harp ilan etmeden, hedef ülkeyi farklı vasıtalarla yıkmak, ele geçirmektir.

1 Hafta içerisinde onlarca insanımızı şehit eden bombaların patlaması, bankalarımıza internet üzerinden saldırılması, DAEŞ YPG gibi terörist oluşumların devletlerce desteklenip fonlanması Hibrit Savaşın parçasıdır.

Hibrit savaş karşısında biz ne yapabiliriz?

1- Bizim güvencemiz devletimizdir. Devletimizi yıpratacak her durumdan uzak durmalıyız.

2- Bizim silahlı gücümüz ordumuz ve emniyet teşkilatımızdır. Bunun haricinde hiçbir silahlı oluşum içerisinde olmamalı ve müsaade etmemeliyiz.

3- Devletimiz “sokağa inin” demeden hiçbir durumda sokağa çıkmamalı ülkemizi gerecek eylemlere katılmamalıyız.

4- Ülkemizin birlik ve beraberliğini tehdit edenler haricinde her farklılık bizi güçlü kılar. Bu nedenle Alevi-Sünni, Kürt-Türk vb ayrışmalara kanmamalıyız.

5- Sosyal Medyada milleti devlete karşı kışkırtan, devleti DAEŞ/YPG/PKK gibi terörist oluşumlarla aynı safta gösteren kişi, grup ve sayfalardan uzak durun.

6- Devletimize, devlet büyüklerimize, ordumuza ve emniyetimize hakaret edenleri mutlaka; siber.onleme.arastirma@egm.gov.tr, siber@egm.gov.tr, siber.ankara@egm.gov.tr, siber.istanbul@egm.gov.tr adreslerine bağlantı adresi ve ekran görüntüsüyle bildirin.

7- Terörün yegane amacı korkuyu yaymaktır. Insanlarda korku, panik ve endişe oluşturacak yazı, resim ve video gibi materyalleri paylaşmayın.

8- Hibrit Savaşın yegane unsuru iç çatışmalardır. Gerek gerçek hayatınızda gerek sosyal medyada iç savaş çığırtkanlığı yapanlardan ve söylemlerden uzak durun.

9- Hibrit Savaş, duygulara saldırır, sinirleri tahrip eder ve psikolojiyi bozmak ister. Bizler Allah’a inanan kadim bir milletiz. Moralimiz her zaman yüksek, umudumuz her zaman canlı ve öfkemiz her zaman diri olmalıdır.

10- Haberleri ve gündemi “doğru ve insaflı” bir şekilde paylaşan kişilerden ve kurumlardan takip edin. Kışkırtan ve galeyana salanlardan uzak durun.

ABD/AB/RUSYA/INGILTERE ve NATO/BM/ŞANGAY
örgütleri bizim dostumuz değil. Her birinin ülkemiz ve coğrafyamız üzerinde planları var. Bu planların işlemesi için her türlü kahpeliği yapmaya devam edecekler. Biz de devletimize ve devlet büyüklerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz/etmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir