Hero Sahte Kahramanlar

15 Temmuz 2016 Cuma günü darbe girişimini saat 22:00 sularında öğrendiğimde Karasu civarında yoldaydım. Haberi duyduğumda ilk tepkim “2016 Türkiye’sinde darbe mi olur? Bunlar kafayı mı yedi?” demek olmuştu.

Denendi, ama Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu, göğsünü tanka, kurşuna siper eden cengaver insanlar ve emniyet güçleri ile silahlı kuvvetler içindeki çiğ süt emmemiş vatan evlatları sayesinde ve tabii ki Allah’ın yardımıyla Fetö ve işbirlikçileri afalladılar ve kirli emellerine ulaşamadılar.

Darbe girişiminin püstürtülmesinden birkaç gün sonra ilan edilen olağanüstü hal döneminde bir yıldır Fetönün unsurlarını devletten temizlemek için çaba harcanıyor, örgütün gizli yapısı vesair sebeplerle örgüt üyelerinin tespitinde bazı mağduriyetler de yaşanmıyor değil, ama her şeye rağmen insan “ya başarılı olsalardı halimiz nice olurdu!” demekten kendini alamıyor. Kirli emellerine ulaşsalardı kim bilir başta sayın CB. Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere nice kelleler alacaklar, nice canlar yakacaklardı. Şükür ki hevesleri kursaklarında kaldı hainlerin.

Geldiğimiz noktada duruşmalara başı dik, takım elbiseli, üstünde “hero” yazan tişörtlerle çıkarak kuyruğu dik tutmaya çalışsalar da halkın nazarında hiçbir itibarları kalmamış ve hıyanet damgasını yemişlerdir. Testi kırıldı bi kere. Bundan böyle tamir imkanı yoktur. Bununla birlikte devletin kılcal damarlarından temizlenmeleri epey bir vakit alacak gibidir. Dolayısıyla bir takım hatalar olsa da bu süreçte örgüt tamamen etkisiz kalıncaya kadar bu mücadele desteklenmelidir.

Bu vesile ile 15 Temmuz gecesinde sokaklara dökülerek vücutlarını kurşunlara siper eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum. Ucunda ölüm olduğunu bilerek tankın önüne yatmak her babayiğidin harcı değil. Ne mutlu o babayiğitlere!

Osman Güman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir