Whatsapp’a Dişli Rakip Google Allo

Whatsapp kullanımının artmasıyla popülerleşen uygulamalar üzerinden iletileşme gün geçtikçe gelişiyor. Bir hayli firma kullanıcılara yeni iletileşme uygulamaları sundu ama hiçbiri Whatsapp kadar tutulmadı. Bu duru karşısında Google suskunluğunu savunmuştu ama yeni hizmete giren uygulaması Google Allo ile Whatsapp’ın tahtını sallayacağı bekleniliyor.

Allo 21 Eylül 2016 tarihinden itibaren kullanıma sunuldu. Uygulamayı kullanan ve değerlendiren uzmanların görüşüne göre Allo’nun Whatsapp’a göre çok fazla eksiği bulunduğunu düşünüyorlar.

Google Allo kullanmak isteyenlerin bir Google hesabına ihtiyaçları yok. Kullanıcılar çoğu uygulama gibi yalnızca cep telefonu numaralarıyla da Google Allo’yu kullanmaya başlayabilirler. Google Allo kullanırken kayıt olduğunuz aletten başka alette kullanamazsınız. Allo ile adres defterinizde bulunan kişilerin hepsiyle iletişime geçebilirsiniz. Adres defterinizde iletişime geçtiğiniz kişi Allo kullanmıyorsa o kişiye fiyatsız bir ileti gönderiliyor. Bu arada adres defterinizdeki kişilerin Allo kullanmaya başlamasından da haberdar ediliyorsunuz.

Allo’nun sunduğu hizmetlerden biriside resimlerin üzerine çizimler yapmaktır. Bu sayede resimlerinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Allo kullanan kişilere uygulama üzerinden metin, resim, sticker gönderimi de yapabilirsiniz.

Google Allo’yu buradan yükleyebilirsiniz

Google Allo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir