Fetö Yeni Türkiye’nin Gelişimini Engelleyemeyecek

FETÖ, doksan (90) yıllık Cumhuriyet tarihimizde en karanlık, en acımasız, ve en hain terör örgütü. Ülkemizin 40 yılını buhran içerisinde, ekonomik krizlerle ve terör olaylarıyla geçirmesine neden olan, işgalci güçlerin ülkemizdeki truva atı. Hem milli hem de manevi değerlerimizi altüst ederek toplumu bir birine düşman eden, vatandaşlarımızın duygularını istismar ederek dini bir boşluğa bunalıma sürükleyen din tacirleri.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde büyük bir temizlik yapılıyor. Yurdumuzun dört bir köşesinde yapılan operasyonlar ile hainler yakalanıp hak ettikleri yere gönderiliyor. FETÖ, kararlılıkla yürütülen bir operasyonlar sonucunda yok olacak, Yeni Türkiye idealini engelleyemeyecek.

FETÖ Bitti! Yeni Türkiye Nasıl Olacak?

FETÖ

Uzun zamandır sorduğumuz bu soruyu bugün bir kez daha soralım. “Yeni Türkiye nasıl olacak” sorusuna hepimizin vereceği cevap aşağı yukarı aynıdır. Çünkü toplum olarak büyük çoğunluğumuz aynı idealleri paylaşıyor.

# Kalkınması tamamlanmış, her yönüyle gelişmiş Türkiye.
# Çatışmalar, kavgalar yerine insanların uzlaşabildiği mutlu Türkiye.
# Genç yaşlı, kadın erken hiç kimsenin geleceğinden şüphe duymadığı, güvenle yaşadığı Türkiye.
# Kendi öz kültürünü unutmadan modernizme ayak uydurmuş, demokrasiyi özümsemiş ve birlikte yaşayabilmeyi kabullenmiş Türkiye.
# Haksızlığa, adaletsizliğe, cehalete karşı birlikte hareket eden, dayanışmayı benimsemiş vicdanının sesine kulak veren Türkiye.
# İnsanların birbirlerine güvendiği, sevdiği, saygı duyduğu, sokaklarda korkmadan dolaşabildiği Türkiye.
# Altyapısıyla, ulaşım hizmetleriyle, köprü ve otoyollarıyla muasır medeniyetler seviyesinde kentleri olan Türkiye.
# Sanayisi ve tarımıyla, gün geçtikçe ilerleyen teknolojik gelişmeleriyle dünya devletlerine kafa tutan Türkiye.
# Ötekileştirmenin olmadığı, vatanseverliğin ortak nokta olduğu, hep birlikte büyüyen Türkiye.
# Yoksulluk ve yokluğun bittiği, statü farkının güç unsuruna dönüşmediği Türkiye.

İnanıyorum ki herkes böyle bir Türkiye’de yaşamayı elbette ister. Tabi art niyetli biri değilse. Yoksa kimse çıkıp, savaşlar devam etsin, kavgalar bitmesin. Yoksul bir ülke, bitik bir yargı sistemi ile geri kalmış bir Türkiye hayal ediyorum. Herkes mutsuz, herkes yarınından umutsuz olmalı. Cehalet devam etmeli. Dışa bağımlı yaşamalıyız demez diye düşünüyorum. Arada belki üç beş manyak çıkabilir. O manyakları da ciddiye alıp işimizi hakkıyla yapmamız lazım.

Zor zamanlar yaşıyoruz şu sıralar. Hiç kimsenin keyfi yerinde değil neşesi de yok.

Bu zor zamanlarfa yapmamız gereken, öncelikle akıllıca hareket etmek olmalı. Ayrışmacı dilden, karşımızdakini tahrik edecek sözlerden, fanatik siyaset anlayışından uzak durarak sağduyuyla zor günleri mutlaka geride bırakacağız. Türkiye’nin bütün unsurları birlik olup işgalci girişimi aşacağız. Aşmak da zorundayız.

Asla ümitsizliğe kapılmamalı, karalar bağlayıp, yaslar tutup, teslimiyet havasına bürünmemeliyiz. Hepimiz şunu iyi biliyoruz; Başka Türkiye yok!

Ayrıca ilk yazım olan Etrafımızdaki Fethullah Gülenler adlı yazımı da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir