Facebook Wi-Fi Bul Aktif

Yaşadığınız bölgede bulunan ücretsiz Wi-fi noktalarını öğrenmek ve mobil internetinizi harcamaktan kurtulmak istiyorsanız Facebook tarafından geliştirilen Wi-Fi Bul özelliği tam size göre.

Geçen sene sadece iOS kullanıcıları için Facebook tarafından beta olarak sunulan Wi-Fi Bul özelliği Türkiye’de dahil olmak üzere bir çok ülkede kullanıma sunuldu. Özellikten tablet ve mobil cihaz sahipleri yararlanabiliyor.

Mobil verinizin azaldığı veya tükendiği zamanlarda etrafınızda ücretsiz olarak kullanıma sunulan wi-fi noktalarını sizler için tarayan bu özellik aktif internet kullanıcılarına rahat bir nefes aldıracak gibi duruyor. Özellikle büyük şehirlerde yaşayanların daha şanslı olduğu aşikar.

Facebook Wi-Fi Bul Nasıl Kullanılır?

Wi-Fi Bul özelliğini kullanmak için Facebook uygulamasına girdikten sonra Uygulamalar – Tümünü Gör – Wi-Fi Bul yolunu izleyebilirsiniz. Facebook bu esnada konum bilgilerinize ihtiyaç duyacaktır. Bu nedenle Konum özelliğini açık hale getirmeniz gerekmektedir. İşlemleri tamladığınızda karşınıza ücretsiz wi-fi noktalarını gösteren bir harita çıkacaktır.

Facebook Wi-Fi Bul Aktif

Facebook Wi-Fi Bul Aktif

Hatırlatmakta fayda var. Şuanda Facebook’un Wi-Fi Bul özelliği herkes tarafından bilinmediği için ağ bulmakta zorlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir