Fethullah Gulen
Pazar Yazıları

Etrafımızdaki Fethullah Gülenler

Yazmıyorsun diye sitem etmiş Ağabey. Haklıdır. Uzun zamandır yazmıyorum.. Madem ki öyle ben yazayım siz okuyun dostlar. Her mahallede bir Fethullah Gülen! Nice komutanı padişahı kralı ve din adamını (!) perişan eden dünyaya hakim olma hırsıdır.

(Yazıyı sesli dinleyebilirsiniz)

Bu öyle bir hırs ki tersi düz edip hallaç pamuğu gibi ortada bırakır. Tarih hırs ve ihtiraslarına mağlup olmuş insanların hikayeleriyle dolu.

Fetö de bitmek bilmeyen ihtiras ve hırsı ile hem kendisinin hem de etrafındakilerin dünya ve ahiretini heba etti. Kaybetti! Hırsları Ona yalan söyletti. Söylediklerini inkar ettirdi. Dünyadaki her ülkenin yönetiminde bulunmak her yerde güç sahibi olmak istedi. Bu uğurda iki değil dört yüzlü davrandı. Fetö son 300 yılın en büyük takiyyecisi oldu..

Etrafınıza baktığınızda ismi Fethullah Gülen olmasa da ona benzeyen bir sürü insan göreceksiniz. Elinde imkanı olduğu anda en az Fetö kadar hırs ve ihtiras sahibi olan eyyamcı tipler. Bugün dediğini ertesi gün inkar eden. Dün sövdüğüne bugün methiyeler dizen tipler.

Mesela siyaseti bıraktım der. Yeminler eder. Hatta bizi utandıracak şekilde aileyi karıştıran yeminler söyler. Ama hırsları için sözden geçer. Siyasetin tam ortasında olmak ister. Bir liste olmazsa öbür liste için her yolu dener..

Bu tipler hem ülkeye hem siyasete hem de yaşadığı mahalleye zarar verir. Dernekcilikle cemiyetler ile işim olmaz der. Ama derneklerin içinden çıkmaz. Yanlış anlaşılmasın dernekleri kendi menfaatleri için kullanırlar.

Her mahallede bir Fethullah Gülen var. Ama bu devletin ve milletin Fethullah Gülen ve muadillerine tahammülü yok!

Fethullah Gülen gibi hırsınız ile yok olup gideceksiniz!

Yorum Yapın

Your email address will not be published.Required fields are marked *