Eren Bülbül Selam Sana Küçük Yiğit

Eren Bülbül. O benim Küçük Yiğidim. Trabzon Maçka’da teröristler tarafından şehit edildi. Eren giderken arkasında hüzünlü bir aile, yüreği dağlanmış milyonlarca insan bıraktı.

Eren Bülbül henüz 15 yaşındaydı. O küçücük yüreğine büyük bir davayı sığdırdı ve vatan uğruna ağabeyleri şehit Ömer Halisdemir ve Fethi Sekin gibi şehadete yürüdü.

Eren’in şehadete yolculuğunu akrabası Atilla Bülbül şöyle anlatıyor; “Çatışma anından 15 dakika sonra buraya geldim. Orman tarafından ateş edilmişti. Askerler evin ön tarafındaydı. Şehit olan başçavuş ile Eren´i evin önünden yaralı halde aldık. Gelen ambulansa bindirdik. Teröristler iki gün önce bu evden erzak çalmışlardı. Eren de güvenlik kuvvetleriyle bulgu için mevzubahis eve gelmişlerdi.

Eren, genç yaşına rağmen içinde büyüttüğü vatan sevgisini asla terk etmedi. O da şehit edilen arkadaşları gibi terörden teroristlerden korkmadı. Içinde bulunduğu ortamın dehşetinden çekinip kaçmadı. Aksine Karadeniz’in Anadolu’nun yiğit eri olduğunu bizlere canı pahasına gösterdi.

Küçük Yiğit Eren Bülbül kimdir?

Eren Bülbül

Sana buradan Sulhi Ceylan‘dan mülhem cümlelerle seslenmek istiyorum;

Sana bundan sonra Küçük Yiğit diye hitap edeceğim. İnsan bazen susmalı bilirsin, sustuklarını unutmak için.

Sana yazmanın nasıl bir duygu olduğunu sen bilmezsin Küçük Yiğit. Bilmezsin çünkü sen saflığını hiç kaybetmedin ki… Sen yarana taş basmak nedir, sen uluorta bırakılmak nedir, sen dudakların özlem sözcüğünden yaralı olması nedendir bilmezsin çünkü. İyi ki de bilmiyorsun. İnan, hayat her gece dağ gibi yeryüzüme iniyor ve inan, her gece sabaha kadar o dağda kuyu kazıyorum. Kuyular kazıyorum sana. Ama sen yine de bilme. Bilme ve öylece kal.

Perdeler vardır Küçük Yiğit. Perdeli hayatlar vardır. Perdeler ki ayırır; sen ben diye. Kırılan ümitler hırçınlaştırır. Oyunda sadece seyirci olduğunu anlarsın. Anlarsın ve sukûtu giyinirsin. ‘Hayat böyle bir şey mi?’ diye sormak geldi belki de içinden Küçük Yiğit. Evet hayat böyle bir şey. Evet hayat, biriktirdiğin beklentilerin altında kalmaktır.

Sana Küçük Yiğit demek nedense içimi ferahlatıyor. İçimdeki, en derinimdeki saflığını kaybetmemiş o nokta var ya, hayata tutunduğum nokta hani… İşte o noktayı da kaybetmekten çok korkuyorum. Benim için onu saklar mısın Küçük Yiğit?

O günah görmemiş küçücük yüreğinden gelen fırtınanın sesiyle vaveyla ediyordun ya kardeşim merak etme. Bütün Maçka, bütün Trabzon ve bütün Turkiye sana sesleniyor #ErenİyikiVarsın

Maçka’da şehit olan Eren Bülbül ve Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik olmak üzere bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına sabr-ı cemil diliyorum.

Vatan sağ olsun..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir