Erdoğan’ın Yolu! Erdoğan’s Way

Erdoğan’ın Yolu Hepimiz internet üzerinden kısa videolar veya filmler izleriz. Ben de sıkı bir film takipçisi olarak eski yeni ayırt etmeden her filmi izlerim.Dün akşamda hangi filmi izlesem diye düşünürken karşıma Carlito’s Way (Carlito’nun Yolu) adlı filme denk geldim.

Erdoğan'ın Yolu

Erdoğan'ın Yolu

Film 1993 yapımı. Başrolde Al Pacino ve Sean Penn vardır. Filmde Carlito önce hapisaneye düşer. Sonrasında ise hapisaneden çıkarılır önü açılır ve ünü heryere yayılır.

Sounda ise Carlito en yakın arkadaşları tarafından ihanete uğratılır ve ortadan kaldırılır.

Filmin hikayesi tanıdık geldi mi?

Hafızamızı yoklayalım. 17 Kasım 2011 Time Dergisi kapağında Erdoğan var. Atılan başlık ise çok manidar!

Erdoğan’s Way / Erdoğan’ın Yolu

Time Dergisi’nin kapağı Carlito’s Way filminden alıntılayarak yaptığı aşikar. Zira filmde gelişen olaylarla Erdoğan’ın hayatında paralellikler mevcut.

ABD ilk açıktan tehdidini Time Dergisi kapağı ile veriyordu. Yine aynı sene Abramowitz’in açıklamaları Erdoğan’ın hedef tahtasına oturtulduğu açıkça gözlemleniyordu. Peki ne demişti Abramowitz;

“Erdoğan Kürt açılımını eline yüzüne bulaştırdı. Türkiye model olamaz artık. Olacak olsa bile bu Erdoğan ile olmaz.”

Sonrasını biliyorsunuz zaten Mit krizi ve FETÖ ihaneti ile gelişen olaylar silsilesi. Erdoğan’da etrafındakiler tarafından yalnızlaştırıldı ve ihanete uğradı. Bu durumu birçok defa açıktan dile getirdiği de oldu.

Peki Erdoğan’ın sonu Carlito gibi mi olacak?

Ecelin vaktini ve nasıl geleceğini yalnızca Allah bilir. Ancak her fırsatta milletine sığınan milletinden güç alan bir lideri milleti de kolay kolay yedirmeyecektir.

Ülkemizde yaşanan her türlü olumsuzluklara rağmen milletimizin devletine ve liderine sahip çıkması bunun delilidir.

Erdoğan’ın yolu Müslüman Türk milletinin yoludur!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir