Selçuk Uçar’ın Çorlu Sinoplular Derneği Hezeyanları

Efendim taşımacılık işleri ile uğraşan bir zat Çorlu Sinoplular Derneği lokalinin Ak Parti bürokrasisi ve siyasetçileri tarafında ziyaret edilmesini kendisine sorun yapmış! Halihazırda Çorlu Sinoplular Derneği Başkanlık görevini yürüten Yusuf Gümüş beyin kişisel tercihlerini baz alarak derneğimize ve derneğimizin temsil ettiği Sinoplu hemşirelerimize üstüne vazife olmayan hadsiz yakıştırmalarda bulunmuş.

Şunu baştan belirteyim; Yusuf Gümüş başkan ile soy isim benzerliği ve Sinoplu olmamız haricinde bir yakınlığımız yok. Ben de kendisinin cevap verici makamı değilim! Ancak malum şahsın yaptığı açıklamada sonrası bize cevap verme gereği doğdu. Bu da bizim en doğal hakkımızdır.

Çorlu Sinoplular Derneği 1993 yılında faaliyete geçmiş kurumsallığını tamamlamış köklü bir geçmişe sahip, Çorlu’ya değer katan bir sivil toplum kuruluşudur.

Derneğimizin kapısı benim bildiğim kadarıyla marjinal ve bölücü olmayan her unsura açık. Bugüne kadar derneğimize edeple gelen lütufla karşılanmış ve yolcu edilmiştir. Misafirperverliğimiz Çorlu siyasi ve bürokratik erkanı tarafından gayet iyi bilinir.

Bugüne kadar farklı siyasi ve kültürel inanca görüşe sahip birçok hemşehrimiz derneğimizde yöneticilik yaptı. Hepsi siyasi tercihlerini sandıkta oy vererek göstermiştir. Bunun haricinde derneğimiz yine benim bildiğim ve gördüğüm kadarıyla bir siyasi partinin payandası değildir!

Eğer herhangi bir siyasi partiye yakınlık olduğu görülüyorsa bu hemşehrilerimizin ekseriyetinin aynı siyasi fikir üzerine ortak olmalarından kaynaklanmaktadır.

Kısacası Selçuk Uçar bey siz kendi dünyanızda siyasi görüşlerinizi göğsünüzü gere gere açıkça beyan ediyor ve size kimse karışmıyorsa sizin de kişisel ve cemiyet ayrımını iyi yapmanız gerekir.

Kimsenin siyasi tercihi derneğimize mâl edilemez. Bu şekilde yorumlama yapmanız bizlere ancak UÇAR TURIZM araçlarını kullanmama kararı aldırır.

Biz ne Sinoplular derneğimizden ve derneğimizin yönetiminden geçeriz ne de derneğimizin cemiyetçilik anlayışına müdahale ettiririz.

Ne demiştik birey ayrı cemiyet ayrı!

&&&&&&

Efendim Çorlu’da ikamet eden hayatını sürdüren Sinopluların ekseriyeti Ak Parti mensubu ve destekçisidir. Çorlu’da yapılan mitinglerin en şaşalı ve gösterişli olanları Sinopluların katılım sağladığı veya Sinopluların yaşadığı mahallelerde yapılanlardır. Hemşehrilerimiz her zaman devletimizin yanında olmuş, ülkemizin içerisinde bulunduğu şartlarda hükumete gerekli desteği vermiştir.

Çorlu gibi bir kozmopolit şehirde sol görüşün yerel siyasette söz sahibi olmasına ve yeterli hizmeti alamamasına rağmen Ak Parti’yi desteklemekten vazgeçmemiştir.

İşte bu sevgi ve güvene istinaden derneğimizin kapısı Ak Partili yetkililerce sürekli olarak çalınmaktadır. Bilim ve Sanayi Bakanımız Sayın Faruk Özlü Beyefendinin ziyareti bir ahde-vefadır. Ancak katiyyetle belirtelim ki cemiyetimiz ve cemiyetimizin teşekkülü olan derneğimiz siyasi bir taraf değildir! Her siyasi fikre eşit mesafededir.

Selçuk Uçar’ın Çorlu Sinoplular Derneği Hezeyanları
Selçuk Uçar’ın Çorlu Sinoplular Derneği Hezeyanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir