CHP’nin IŞİD Üzerinden Türkiye’ye İhaneti

Fırat Kalkanı Operasyonu ile Ortadoğu’da dengeleri değiştiren Türkiye, dışarıda olduğu kadar içeride de birçok kişiyi rahatsız etti. Rahatsızlık duyanların başında ise CHP ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geliyor. İşte gecmisten günumüze CHP’nin IŞİD üzerinden Türkiye’ye ihaneti!

IŞİD

1- Kemal Kılıçdaroğlu Ekim 2014’te, Türkiye’nin terör örgütlerine silah tedarik ettiğine dair Adana Başavcılığı’ndan edindiği bir belgeyi ve silahları örgütlere taşıyan TIR şoförlerinin ifadelerini de açıkladı. CHP liderine göre Türkiye hükümeti TIR’ların Türkmenlere insani yardım götürdüğünü savunsa da, Türkmenler böyle bir yardımın gelmediğini söylüyor.

2- CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’a göre, 19 Ocak 2014 günü Adana’da üç TIR durduruldu. TIR’lar, Ankara Esenboğa Havalimanı’nda silahla yüklenmişti. Şöforler TIR’ları sınıra götürüyordu; burada devreye bir MİT ajanı girecek ve IŞİD’le Suriye’deki başka gruplara teçhizat ulaştırmak üzere TIR’ları Suriye’ye götürecekti. Bu, daha önceden birçok kez yaşanan bir olaydı.

3- Bir videoda, IŞİD’le bağlantılı bir grubun İstanbul Ömerli’de toplanıp dua ettiği görülüyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu buna yanıt olarak, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması isteğiyle soru önergesi verdi. Tanrıkulu şu tür soruları yöneltiyordu: ”IŞİD’le bağlantılı bir gruba İstanbul’da kamp veya kamplar verildiği doğru mu? Bu grup kim? Kimlerden oluşuyor? Kamp için verilen alanın aynı zamanda askeri talim için de kullanıldığı doğru mu?”

4- Kemal Kılıçdaroğlu 14 Ekim 2014’te, AKP hükümetini terör örgütlerine para ve eğitim vememeleri için uyardı: ”Silahlı grupların Türkiye topraklarında eğitilmesi doğru değil. Bu savaşçıları Türkiye’ye getiriyor, ceplerine para koyuyor, ellerine silah veriyor ve Suriye’de Müslümanları öldürmelerini istiyorsunuz. IŞİD’e yardımı bırakın dedik. Ahmet Davutoğlu bizden belge istedi. IŞİD’e yardım ettiklerini herkes biliyor.”

5- Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “PKK, FETÖ ve IŞİD… Bunların hepsi eli kanlı terör örgütleridir ve hepsinin ortak noktası AKP’nin bizzat desteğini almış olmalarıdır! Hırsızlıkları ortaya çıkmasa Fethullah Gülen; hoca efendi, FETÖ en büyük ortak olarak kalacaktı. Terörden beslenmek AKP’nin hamurunda var. Bu ülkeye Habur rezaletini yaşatanların, PKK’nın güçlenmesine göz yumanların vatan hainlerinden farkı yoktur. Bu ülke bunları unutmayacak!”

6- Kılıçdaroğlu Musul Başkonsolusluğu’nun basılması talimatını veren IŞİD’linin Türkiye’de tedavi gördüğünü söyledi.

7- Emniyet’in 300 sayfalık IŞİD raporu bulunduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Türkiye’de 20 bin kişilik IŞİD’li yapılanması var. Emniyet bütün bunları biliyor. Neredeyse Tunus’taki, Arabistan’daki ve Ürdün’deki IŞİD’li yapılanmasına yaklaşılmış durumda. Teröristleri telefondan dinliyorlar, adreslerini biliyorlar ama kendilerini patlatana kadar birşey yapılmıyor. AKP, IŞİD’e yardım ve yataklık yapıyor.” açıklamasında bulundu.

8- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu; “Türkiye’yi bu hale kim getirdi ? İktidardakiler. Nasıl getirdiler? 3 terör örgütüne destek vererek getirdiler. Çok net söylüyorum 3 terör örgütüne yardım ve yataklık yaparak getirdiler. Tek tek sayacağım. Eğer zulümden yana değilseniz, mazlumlardan, dürüst insanlardan yanaysanız, Cumhuriyetten, demokrasiden, özgürlüklerden yanaysanız, bunları anlatmak hepimizin ortak görevi.”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamalar ile sürekli olarak Ak Parti ve IŞİD arasında bağ olduğunu söyleyip duruyor. İşin komik tarafı sadece iddia ediyorlar. İddialarını destekleyen bir kanıt yok! Bu ortamda baktığımızda CHP ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yegane amacı Ak Parti hükümetini ve Erdoğan’ı sıkıştırmak.

Peki Erdoğan düşmanlığı ülkeyi terör örgütleri ile bağlantılı göstermek için geçerli bir neden olabilir mi?

Bu ihanet değilse nedir?

Amerikalılar dahi IŞİD ile Türkiye’nin bağı yok suçlamalarımızdan özür diliyoruz dermek zorunda kaldılar.

CHP ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptıkları bununla sınırlı mı? Elbette hayır!

Bir sonraki yazımızda CHP-HDP yakınlaşmasının izlerini irdeleyeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir