Bunun Adı Siyaset Değil Rant Kavgası

Kimin ne kadar samimi olduğunu o anda ölçebilecek bir aletimiz olmasa da zaman içerisinde hangi düşünceleri beslediğini, yaptığı işin rant için mi yoksa hizmet için mi olduğunu anlayabiliyorsunuz. İşte o anlama zamanı Türkiye için 15 Temmuz iken Çorlu’da yaşayan Sinoplular için de Ak Parti il veya ilçe yönetimlerinin belirlenme sürecidir.

Bu süreçte kimin samimiyetle yol aldığını kimin rant peşinde olduğunu çıplak gözle görebiliyorsunuz.

Çorlu’da iktidar partisi içerisinde yer alan önemli bir siyasetçi şöyle bir cümle kurmuş; “Bıktım bu Sinoplulardan!” ilk duyduğunuzda hadi ordan dememek içten bile değil. Ancak hangi şartlar altında bu cümleyi sarf ettiğini anlayabilmemiz ıçin iki soruya cevap vermemiz elzemdir;

1-Bu cümleyi kimlerin yanında söyledi?
2-Bu cümleyi söylemesine sebep olanlar kimler?

Bakınız bu cümleyi kurarak hadsizlik eden siyasetciyi kurtarmaya çalısmıyorum. Ancak bugüne kadar Sinoplular ile uyum içinde olduğunu bildigim kişiyi bu dereceye kimlerin neden ve nasıl getirdiğini de anlamak istiyorum.

Bu aralar Ak Parti Tekirdağ İl Yönetimi belirleniyor. Birçok hemşerimizin listeye kendisinin girmek istediğini bazılarının da listeye önerildiğini biliyorum. Sorun yok. Herkesin parti yönetimine girmeye hakkı vardır. Kimseye sen gir sen girme deme lüksüne de sahip değiliz.

Ancak!

Kimse; Yönetim listesine girebilmek için çeşitli spekülatif hareketler ile kendisine rant çıkarmaya, güç devşirmeye çalışmamalı. Üstelik bunu Sinoplular ismini ve kimliğini kullanarak hiç yapmamalı. Hiç kimsenin veya sivil toplum kuruluşunun kimseye “Bıktım bu Sinoplulardan!” dedirtmeye hakkı yoktur olmamalı da!

Şunları unutmammamız lazım; Bir yere aday olmak, bir listeye girmek, stk yönetiminde bulunmak kimseyi 40 bin Sinoplunun temsilcisi yapmaz. Kimseye Sinoplular adına konuşma hakkı vermez. Ancak Sinoplular yaptıkları hizmetlerden ötürü takdir eder destek verir. Kimse de bu desteği inkar edemez önünü kesemez.

Keskin yazdığımı düşünebilirsiniz. Elbette benimle aynı şekilde düşünmeniz için sizi zorlayamam. Ama endişelerimi de anlamanızı istiyorum.

Nedir endişelerim?

Siyaseti parayı verenin yaptığı, parayı verenin kendisini Sinopluların lideri gördüğü bir sistem istemiyorum.

Sivil toplum kuruluşlarımızın para verenin sözcüsü olduğu bir sistem istemiyorum.

Siyasi partiler ve diğer sivil toplum kuruluşları tarafından birbirlerini kötüleyen, kendi icerisinde kavga halinde olan bir toplum olarak görülmek istemiyorum.

Sabah kalktığında A, öğlen olduğunda B, akşam vakti C, gece yatarken D olan tiplerin siyaset ve cemiyet içerisinde söz sahibi olmasını kabullenmek istemiyorum.

Siyaset uzun soluklu bir maceradır. Milletin teveccüh ettiği kadar ortada olmasını bilmeli yeri geldiğinde uzak durup kenardan izlemeyi öğrenmeliyiz.

¥¥¥¥

Ak Parti Il Başkanı Sayın Cüneyt Yüksel’e sesleniyorum;

Sayın Başkan;
15 Temmuz gecesi yaşanan liderimize, devletimize ve milletimize karşı darbe girişimi sonrasında Tekirdağ gibi metropol şehirde iktidar partisinin il başkanlığını alarak çok kritik bir görevi üstlendiniz. 15 Temmuz sürecinden sonra hicbirşeyin eskisi gibi olmayacağını hepimiz biliyoruz. Bu bilinç ile yönetim kurulunuzu belirlediğinize ve görevinize bu bilinç ile devam edeceğinize şüphemiz yok.

Sayın Cumhurbaşkanımızın FETÖ ile olan mücadelesini büyük bir takdir ve ibretle takip ediyoruz. Aynı kararlılıkla sizin ve yönetiminizin de FETÖ ile mücadele edeceğine inanıyoruz. Bu süreç Ak Partili olan olmayan herkesin yakından takip ettiği, eli kanlı teröristlerin ve sempatizanlarının Tekirdağ’dan temizlenmesini istediği bir süreç. Tekirdağ’ın ilk ve tek isteği şuan için budur.

Bu isteğe kayıtsız kalmayacağınıza inancımız tam. Yeni göreviniz hayırlı olsun.

One comment

  1. Awsome site! I am loving it!! Will come back again. I am taking your feeds also.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir