Bu Savaşı Çocuklar Kazanacak

Savaş! Hiçbir zaman istemediğimiz ama geldiğinde de kaçmadığımız dünya gerçeği. 150 yıldır dünyanın belirli bir coğrafyası bu gerçekle yüzleşiyor. Geri kalanlar da bu gerçeği bol oskarlı aksiyon filmi izlercesine takip ediyor. Bir tarafta öldürülenler diğer tarafta ölümlere ses çıkarmayanlar.

Dünyaya bütünüyle baktığımızda her iki kesiminde sevgi ve merhamete ihtiyacı olduğunu görüyoruz. Bunca vahşiliğe karşı insanlığı savunmak asıl başarıdır.

Dünya savaşlarının odak noktası şuanda Suriye. Muasır medeniyetlerin hepsi Suriye üzerinde vahşiliğin sınırlarını yeniden çiziyor. Daha önce Balkanlar, Afganistan, Çeçenistan, Filistin ve Irak ile yeterince tecrübe edindiler. Artık daha profesyonelce öldürüyorlar. Işin komik tarafı ise masumların ölmeyi hak ettiklerine bizleri de inandırmaya çalışmaları. Bizleri de kendi vicdansızlıklarına alet etmek istemeleri. Oysa ki milletimiz ve liderimiz Dünya beşten (5) büyüktür diyor. Zamanında One Minute da demişti.

2015 yılı verilerine göre (bence daha fazla) Suriye’de 19 bin çocuk öldürüldü. 18 bin kadın tecavüze ugradı. Milyonlarca insan evinden ayrılıp mülteci konumuna düştü. Rusya, ABD, Batı devletleri ve onların kuklaları PKK, PYD ve DAEŞ planlı bir şekilde soykırım yapıyor. Tek istedikleri Büyük Kürt devleti kurup bölgeyi Ingiltere ABD ve İsrail üçlüsünün kollarına bırakmak. Türkiye Rusya, İsrail ve Suriye ile irtibata geçerek Kürt koridoru kurulmasına engel olmak ve bölgede barışı kalıcı olarak sağlamak istiyor.

Olayları dikkatlice incelediğimizde yangın yeri olan bölgede sağlam duran tek ülkenin Türkiye olduğunu ancak Türkiye’nin de içten kuşatılarak yıkılmak ve teslim alınmak istendiğini görebilirsiniz. Ordusu, yargısı, bürokrasisi ve iş dünyası işgal güçlerinin kuklası olan FETÖ tarafından neredeyse ele geçilmişti. Savaşarak yenemeyeceklerini bildikleri Türkiye’yi sızarak yenmek istediler. Liderimizin ve aziz milletimizin feraseti ile başarılı olamadılar. Işte bu nedenle Suriye’yi yerle bir edenler Gaziantep’te Elazığ’da Van’da Bitlis’te bombalar patlatıyordu. (Canlı bombalar çocuk ölenler çocuk! Bu ayrıntıyı da not edelim.)

Türkiye’nin nasıl bir oyunla karşı karşıya olduğunu FETÖ lideri Pensilvanya büyücüsü şöyle itiraf ediyor; “Haçlının ülkenizi işgal etmesi çok tehlikeli değildir. Çünkü sizinle onlar arasında kırmızı çizgiler vardır. Bir kere onlar sizin kadınınıza kızınıza ilişmezler. Mabedinize ilişmezler. İlişmemiş Haçlılar.” Tarihi geçmişten günümüze uzanan haçlıların yakın tarihte Irak’ta yaptığı en hafifiyle tecavüzleri, çocuk katliamlarını nereye koyalım?

Evet dostlar, Haçlı dünyası, gücü yettiğine silah ile gücü yetmediğine ise satın aldıkları, içimize yerleştirdikleri hainler ile egemen olmak istiyorlar. Bu egemenlik savaşında genç yaşlı, kadın erkek, çocuk bebek demeden vuruyor öldüyor ve katlediyorlar.

Herşeye rağmen başaramayacaklar! Dünya yeni bir doğuma gebe. Dünya adalete gebe. Dünya yeniden barışa, sevgiye ve merhamete gebe. Dünya 3 yaşında suda boğulup kıyıya vuran Aylan bebeğe gebe. Dünya Suriye’de yaralanan Ümran bebeğe gebe.

Bu savaş çocukların ellerinde son bulacak. Bu savaş çocukların dualarıyla bitecek. Bu savaşı çocuklar kazanacak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir