Arka Planda Neler Oldu Neler?

Ah şu blogda neler oldu neler? 2 Aralık 2010 tarihinde ilk blogumu açmıştım. O tarihten günümüze birçok defa blog açmış ancak ilgilenememiş ve kapatmıştım. Bugün Okur Yazar Blogger ile kişisel blog yayınına devam ediyorum. İnşallah bundan sonra kesintisizce ilerleyeceğim.

Bublogu kurduktan sonra onlarca tema değiştirdim. Yüzlerce eklenti kurup kaldırdım. Ancak bu halinde karar kıldım ve uzun süre bu tasarımla devam etmeyi düşünüyorum. Sürekli bir tasarım değişikliği içinde olmak hem kişisel morali hem de seo ilerlemesini durduruyor.

Bu yazımda size sitede yaptığım değişiklikleri anlatacağım. Umarım işinize yarar birşeyler bulursunuz.

Kullandığım Tema

Bugüne kadar sayısız tema kullandım. Her yeni tema yüklemesinden sonra işte aradığım tema diyerek birkaç gün kullanıp değiştirdim. Nihayetinde şuan gördüğünüz temada karar kıldım.

ThemeZee tarafından kodlanmış Palm Beach temasının ücretsiz (lite) versiyonunu kullanıyorum.

Tema hakkında şunu belirteyim; bugüne kadar kullandığım en iyi tema. Temanın Google PageSpeed puanı aşağıdaki resimdedir.

Mobil 86 Masaüstü 92 Puan
neler oldu neler

Temayı kurduktan sonra öne çıkan görsellerde uyumsuzluklar meydana geldi. Resim yüklemelerinde bir standart belirlemediğim için biri büyük biri küçük durdu resimlerin. Daha önce kullandığım temalarda öne çıkan görsel boyutları belirtilmemişti ancak bu temada boyutlar belirtilmiş.

Son 3 gündür 150’den fazla resimi yeniden boyutlandırmakla uğraşıyorum. Çok şükür bugün tamamlandı. Neyseki daha fazla resim yok.

Yaptığım değişiklikler

Sitem Türkiye’nin en iyi hosting firması olan Güzel Hosting sunucularında barınıyor. Yakın dönemde paylaşımlı hostinge veda edeceğim. Eğer bir blog açacaksınız hosting tercihiniz Güzel Hosting olsun derim.

Blogda kullandığım eklentiler arasında güncel olmayanları sildim yeni ve güncel olanlar ile değiştirdim. En çok sevdiğim eklentiler Akismet ve Yoast. Yakın zaman içinde ikisinde de ücretli versiyona geçmeyi planlıyorum.

Bloğu son iki haftadır hiç güncellemediğim kadar çok güncelledim. Tabi buna bağlı olarak ziyaretçi sayısıda arttı. Bloğuma uğrayan herkese teşekkür ediyorum.

Yazdıklarım

Bloğumu gezdiyseniz siyasi konular üzerinde yoğun olarak yazdığımı görebilirsiniz. Bundan sonra siyasi yazılara bir süre ara veriyorum. Artık blogculuk ve kişisel araştırmalarım üzerine yazacağım.

Memleketim Sinop’un tanıtımı için yazmaya devam edeceğimi belirtmek isterim. Yazılarım arasında en çok beğenilenleri bir başka yazımda derleyeceğim.

Arka Planda Neler Oldu Neler? başlıklı yazımın sonuna geldiniz hepinize hayırlı günler/geceler diliyorum…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir