Ak Partinin Sosyal Medya Zafiyetine Çözüm

Cumhurbaşkanlığı Sistemi için referandum süreci işlerken ben de Ak Partinin sosyal medya karnesine göz atmak istedim. İlim Yayma Cemiyeti Çorlu Şubesi geçtiğimiz gün “15 Temmuz ve Milli İrade” konulu bir konferans düzenledi. Konferansa konuşmacı olarak Ak Parti milletvekili Metin Külünk katıldı. Konferansa gelen izleyiciler arasında Ak Partili siyasiler ve İlim Yayma Cemiyeti üyeleri vardı. Salon ufak olmasına rağmen tam doluluk oranına ulaşılamadı. Üstelik katılımcılar arasında sade vatandaş sayıcı çok çok az idi.

Konuşmacının Metin Külünk olması, Ak Partililerin katılması ve İlim Yayma Cemiyetinin organize etmesine rağmen salonun doldurulamaması beni şaşkınlığa uğrattı. Zira hem Ak Partililer hem de İYC yetkilileri sosyal medya üzerinde hayli paylaşımda bulunup konferansa Çorlu halkını davet etmişlerdi. Cumhurbaşkanlığı Sistemi referandumu öncesinde insanların konferanslara ilgi göstermemesini iyi analiz etmemiz lazım.

Bizler (Ak Parti’ye ve Reis’e bağlı olanlar) Sosyal medyayı aktif kullanan kişiler olarak Cumhurbaşkanlığı Sistemini kendi kişisel gayretlerimizle anlatmaya çalışıyoruz. Elimizde kaynak olarak kullanabileceğimiz çok az bilgi var. Ancak yine de en doğru şekilde anlatmaya, aktarmaya çalışıyoruz.

Bunun yanında Ak Parti kadroları ne yapıyor?!

Ak Partinin sosyal medya gücü sol cenahın gücüne oranla çok düşük seviyelerde olduğunu biliyoruz. Ak Partinin hemen hemen bütün sosyal medya çalışmaları ücretli çalışanlar ile ilerlerken, Sol cenahta ise gönüllülük esasına göre devam ediyor.

Bu gerçekliğe rağmen Ak Parti yöneticileri Cumhurbaşkanlığı Sisteminin anlatılmasını sosyal medyayı kullanma becerisi yüksek olmayan, Facebook, Twitter vb. mecraları kullanmaktan fazla anlamayan orta yaş ilerisi yöneticileriyle anlatmaya devam ediyor. Üstelik bu çalışanların içlerinde konuşma ve kendilerini ifade etme becerisi çok düşük seviyede.

Sosyal medya alanında büyük sıkıntıların yaşandığını son 4 yılda tecrübe ettik. Son dönemde yeni sisteme karşı “HAYIR” kampanyası için yüzlerce sahte hesap açıldığı, büyük algı operasyonlarının yapılacağı ve bu alanda uluslar arası destekle milletin iradesini yok etmeye çalışılacağı ayan beyan ortadadır.

Gazeteler ve televizyonlardan ziyade asıl mücadele Sosyal medyada yaşanıyor. Saha da yürütülecek çalışmaların yeni sistemi sadece Ak Partililere anlatmaktan ibaret kalacağı aşikar.

Ak Partinin yapması gereken artık sosyal medyayı aktif olarak kullananlar ile el ele vermek olmalıdır. Cumhurbaşkanlığı Sistemini kendi kadrolarınıza anlatmalı fakat kendi kadrolarından ziyade bizlere yani sizi sosyal medya’da gönüllü olarak temsil edenlere anlatmalıdır.

Buradan Ak Parti Tekirdağ il yönetimine ve Çorlu ilçe yönetimine sesleniyorum, etrafınızda sosyal medyayı iyi kullanan Ak partililere ulaşın. Onlarla birlikte bir program düzenleyin ve nedir ne değildir anlatın.

Reis’in dediği gibi artık savunma bitmiştir. Vakit saldırı vaktidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir