durağan

Bin Mağaralı Kanyon Durağan Sinop

Durağan’ın tanıtımı hakkında daha önce yazdığım Amnias River veya Gökırmak Sizce Hangisi? adlı yazıdan sonra yine Durağan’ın eşsiz bir güzelliği olan Bin Mağaralı Kanyon‘dan size bahsetmek istiyorum. İsterseniz önce kanyon demektir onu açıklayalım ardından yazımızın konusu olan Bin Mağaralı Kanyon’a dönelim.

Durağan’da Çok Ciddi Bir İddia

Durağan içerisinde gelişen talihsiz olaylar karşısında herkes bir şeyler yazdı. Bunlardan en dikkat çekici olan ise Halksesi sitesinin verdiği “Çok Ciddi Bir İddia” adlı haber oldu. Haberin içeriğinde özetle Durağan Kaymakamı Turan Soğukoluk ve Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan hakkında FETÖ ile ilişiği olduğu iddia ediliyor.

Gökırmak Vadisi Panoramik Çekim

Amnias River veya Gökırmak Sizce Hangisi? adlı yazımda sizlere Gökırmak hakkında bilgiler vermiştim. Bu yazımda ise Gökırmak Vadisi güzelliğini görebilmeniz için Mustafa Bulut tarafından çekilmiş panoramik görüntülerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Gökırmak Vadisi içerisinde bir çok tarihi yapıyı ve doğal güzelliği barındırıyor. Henüz bozulmamış yapısı ve el değmemiş ormanları ile bizleri adeta büyülüyor.

Amnias River veya Gökırmak Sizce Hangisi?

İnsanın doğduğu yerin tarihini kültürünü coğrafyasını araştırması kadar eğlenceli bir şey daha olduğunu düşünmüyorum. Durağan benim doğduğum ilçe. Sinop’un iç kesiminde kalan Anadolu İnsanı ile Karadeniz İnsanının karşımından oluşmuş güzel yeşil memleketim. Durağan’ın size anlatacağım o kadar güzel yeri var ki hangisinden başlasam diye çok düşündüm. Sonuç olarak Amnias River yani Gökırmak‘tan başlamaya karar verdim.