2017’de Başıma Gelenler

Miladi takvime göre bir yılı daha geride bıraktık. Gitti 2017 geldi 2018. 2017 yılında neler yaptım, neler yaşadım kısa değinmek istiyorum. Yazının başlığına bakarak yazsam hayatım roman olur tarzında birşeyler okuyacağınızı düşünmeyin. Sıradan bir insanın sıradan hayatı. Vay başıma gelenler..

Başıma Gelenler

Nelerden bahsedeceğim konusunda bir fikrim yok. Her detayı anlatıp sizleri sıkmak da istemiyorum. En iyisi kategoriler belirleyip yazmak olacaktır. O zaman başlayalım.

Blog: Burada yazdığım yazıların yayınlanma tarihlerine bakarsanız istikrarsız bir tablo ile karşı karşıya kalacaksınız. Hiçbir zaman düzenli bur blig yazarı olamadım. Lakin 2017 yılında birçok araştırma biyografi yazısını yazarak bloğu güncel tutmaya çalıştım. Blog tasarımını birkaç kere değiştirdim. Hatta 70 lira verip Teknobit temasını satın aldım. Lakin onu da beğenmeyerek şuan kullandığım Ionmag temasına geçiş yaptım. Blog içerisindeki bazı kategorileri sildim. Mesela memleketim olan Sinop ile ilgili yazıları artık Pazar Yazıları kategorisine ekliyorum.

Hayat: 2017 yılında ikinci kez dayı (hoş geldin Rüveyda) ve ilk kez amca (hoş geldin Hüseyin Sinan) oldum. Oğlum Çınar Ali’de 1 yaşına girdi. Daha dine kadar bekar gezdiğim yollarda bugün baba, amca ve dayı olarak geziyorum. Maddi olarak kendimi biraz daha toparladığım bir yıl oldu 2017. Çevresi geniş biri olarak 2017 yılında siyasetten ve cemiyet hayatından biraz uzak kaldım. Bu benim için bilinçli bir tercihti. Şimdi baktığımda iyiki yapmışım diyorum. Ayrıca bana zararı dokunan, vaktimi harcayan birçok kişiyi hayatımdan çıkardım. Sevgili ağabeyim hocam Abdülkadir Önder ve kuaförlerim Erdem Şahin ile Yusuf Altındağ (Çorlu Modern Erkek Kuaförü) ile güzel bir dostluğumuz var. Onlarla birlikte eğleniyor ve muhabbet ediyorum.

: Özellikle 2017 yılının sonlarına doğru müthiş bir yoğun tempo yaşadım. Her pazar fazla mesai yaptım desem abartmış olmam. Tabi hastalanıp işe gitmediğim zamanlar da oldu. Is yerinden memnunum. Memnun olmadığım nokta çalıştığım insanlar. Maalesef hayata bakışımız tamamen farklı. Inşallah bu sene bu duruma bir çözüm üreteceğim. Is yeri içerisinde bir bölüm değişikliği yapmak istiyorum.

Dedim ya 2017 her normal insan gibi benimde kah eğlendiğim kah güldüğüm bir yıl oldu. Geçtiğimiz yıl çok kitap okudum. Kah basılı kah e-kitap olmak üzere birçok eseri okuma fırsatı yakaladım.

İşte 2017’de başıma gelenler bunlar dostlar..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir