Aylar: Mart 2017

1. Dünya Savaşı Yıllarından 11 Propaganda Afişi

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıldönümünü geçtiğimiz günlerde kutladık. Çanakkale’de kazandığımız zafer savaşın bitişi değil olmadı. Aksine daha yoğun ve kanlı geçecek kara savaşlarının başlangıcı oldu. Boğazı denizden geçemeyenler kara savaşlarıyla saldırıyorlardı. Bu yazımda sizlere Itilaf devletlerinin savaşa asker toplamak için kullandığı propaganda afişi hakkında bilgiler vereceğim.

Selçuk Uçar’ın Çorlu Sinoplular Derneği Hezeyanları

Efendim taşımacılık işleri ile uğraşan bir zat Çorlu Sinoplular Derneği lokalinin Ak Parti bürokrasisi ve siyasetçileri tarafında ziyaret edilmesini kendisine sorun yapmış! Halihazırda Çorlu Sinoplular Derneği Başkanlık görevini yürüten Yusuf Gümüş beyin kişisel tercihlerini baz alarak derneğimize ve derneğimizin temsil ettiği Sinoplu hemşirelerimize üstüne vazife olmayan hadsiz yakıştırmalarda bulunmuş.

Türkler’in İskandinavyalı Akrabaları Vikingler

İskandinav ülkelerinin kendine has mitolojisi ve insanları var. Peki İskandinav mitolojisinin Türk mitolojisine dayandığını Vikingler ve Türkler’in de kuzen olduğunu söylersek ne düşünürdünüz? Bugün daha önceden birkaç yerde okuduğum fakat üstüne düşmediğim bir veriyi sizlerle paylaşmak istiyorum. İskandinav mitolojik kahramanları olan Odin ve Thor Türk olabilir mi?