Aylar: Eylül 2016

İstanbu’lu Fetih’in Şükrü Fatih Cami

Fatih Cami, Fatih Sultan Mehmet tarafından, İstanbul’un fethinden önce harabe durumunda olan Havariler kilisesinin bulunduğu yere yaptırılmıştır. Çevresinde bulunan değişik din vakıflarıyla birlikte çok büyük bir külliye oluşturmaktadır. Mimar Sinaneddin Yusuf tarafından yapılan bu külliye 1462-1470 yılları arasında tamamlanmıştır. Külliye, Türklere özgü bir yapı olarak kabul edilmektedir.

Başkentler Başkenti Yeryüzü Şehri İstanbul

Tarihi, kültürel ve dini mekanları ile tarihe mal olmuş bir şehir olan İstanbul’u sizlere farklı bir açıdan tanıtıyoruz. Başkentler Başkenti olarak bilinen, Roma ve Doğu Roma (Bizans) hakimiyetinin ardından Osmanlı İmparatorluğu’na da başkentlik yapan İstanbul’daki çeşitlilik gerçekten büyüleyicidir. Kent; camileri, müzeleri kiliseleri, sarayları, pazar yerleri ve doğal güzellikleri ile sakinlerine benzersiz bir atmosfer sunar.

Bilinçli Toplum Oluşturmak için Öneriler

Bilinçli toplum oluşturmanın en güzel ve iyi yolu bireyleri sürekli olarak güncel konularla bilgilendirmektir. Toplumsal birliğin, mutabakatın sağlanmasının gerçekleri göstermek anlatmak ve izah etmekten geçtiğini artık hepimiz biliyoruz. Birliğin niteliği için de alanında uzmanlaşmış kişilerin toplum ile irtibatı mutlaka sağlanmalı.