Muhsin Yazıcıoğlu MHP’den Neden Ayrıldı?

Kendisinden pek bahsetmesek de yüreğimizde ayrı bir yere sahip olan Muhsin Yazıcıoğlu Reis’in hakkında birkaç kelam etmek istiyorum. Düşüncelerimin doğruluğu veya yanlışlığı hakkında kendi fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Muhsin Yazıcıoğlu MHP’den Neden Ayrıldı?

Bildiğiniz gibi rahmetli Alpaslan Türkeş döneminde ülkücüler “Aksiyoner İslamcılar” olarak bilinir ve tarif edilirdi. Türkeş’in salt Türkçülük’ten Ülkücülüğe geçişi (Bozkurt’tan Üç Hilal’e) bunun en belirgin işaretiydi.

MHP içindeki Islamcı kanadın en önemli ismi Muhsin Yazıcıoğlu Reis’tir. Ancak bir el ortaya çıktı ve Islamcı kanadı MHP’den koparma operasyonu için düğmeye bastı.

Operasyon işe yaramış gelinen noktada Muhsin Reis MHP’den ayrılmış BBP‘yi ve Alperen Ocakları‘nı kurmuştu.

Muhsin Reis’in MHP’den kendi isteği ile ayrıldı diye not düşenler oldu. O dönemde rahmetli Reis’in yanında durduğunu belirtenlerin çoğu operasyonun parçalarıydı.

MHP’den kopuş sürecinde beraber yola çıktıklarından kaç tanesi şehadete erdiği dönem yanındaydı? Ayrılık neticesinde istediklerini bulamayanların çoğu rahmetli Muhsin Reis’i yarı yolda koydu.

Kopuş sürecini başlatan bazı isimlerin birçoğu bugün Meral Akşener‘in ağzına bakıyor. Operasyonu başarıyla tamamladılar çekildiler köşeye.

Muhsin Yazıcıoğlu Kimdir?

Muhsin Reis bir dava adamıdır. Yazıcıoğlu BBP’nin kurucusu ve ilk genel başkanıdır. Muhsin Reis bundan tam 8 sene önce 25.03.2009 tarihinde öldürülmüştür. Helikopter kazasında vefat eden Yazıcıoğlu’nun ölümü halen şüpheyle doludur. Ama tüm yurt biliyor ki Yazıcıoğlu’na bir suikast düzenlendi ve o dava adamını öldürdüler. Allah rahmet eylesin.

Muhsin Yazıcıoğlu 12 eylül olaylarında içeriye atılan ve orada 5,5 yılı hücrede olmak üzere 7,5 yıl Mamak Cezaevi’nde kaldı. Burada Üşüyorum adlı bir şiir yazdı. İşkencelere maruz kalan Yazıcıoğlu bir an olsun davasından dönmedi.

Muhsin Yazıcıoğlu bu gün yaşasaydı başkanlık sistemine evet diyecekti, BBP ‘nin referandumda evet demesi Muhsin Başkanın kemiklerini sızlatmayacak doğru karar alan BBP Partisine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Allah Muhsin Başkan gibi dava adamlarını onun gibi vatansever adamları bu ülkeden eksik etmesin. Allah yolundan gelenlere de Muhsin Yazıcıoğlu cesaretini nasip eylesin.

Muhsin Reis’in vefatı ile ilgi gerçeklere Fetö Gerçekleri sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir