15 Temmuz Darbe Girişimi Engellenmeseydi Ne Olurdu?

15 Temmuz darbe girişimi gecesini milli ve şanlı bir direnişle atlattık elhamdülillah. Ancak herşey bitmiş değil. Son bir dönemeç kaldı. 16 Nisan günü tercihinizi yapmadan önce bu yazımı okuyun. Okuyun ve son donemecin ne kadar önemli olduğunu öğrenin!

15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsaydı ne olurdu?

1- Ordu ve Polis içinde bir grup darbeye direnecekti. Ancak çok bir zaman geçmeden tüm kontrol ve devlet kurumları FETÖ’nün eline geçecekti!

2- Erdoğan’ı almaya giden ekibe korumaların silahla karşılık vermesi sonucu çatışma yaşandığını bu esnada Erdoğan’ın hayatını kaybettiğini bu durum karşısında üzgün olduklarını belirteceklerdi. İşin aslında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan Marmaris’te infaz edilecekti!

3- Türkiye ve dünyada darbeyi Kemalist Atatürkçü subayların yaptığı anlatılacak darbecilerin FETÖ’cü olduğu bilinmeyecek ima dahi edilmeyecekti. Böylelikle Fethullah Gülen aklanmış olacaktı!

4- Bütün ulusal ve yerel basında Erdoğan aleyhine programlar yapılacak, yaptığı baskılardan yolsuzluklardan bahsedilecek Erdoğan’n yakın bazı isimler üzerinden açıklamalar yaptırılarak darbe meşrulaştırılacaktı!

15 Temmuz Darbe Girişimi Engellenmeseydi Ne Olurdu?
15 Temmuz Darbe Girişimi Engellenmeseydi Ne Olurdu?

5- Erdoğan infaz edildiği için kimsede bırakın ucak tank durdurmayı sokağa çıkmaya dahi olmayacaktı. Muhalif kesimler ise kutlamalar yapacak ve dünya bu kutlamalarla Türk halkının gelişmelerden memnun olduğuna inanacaktı!

6- FETÖ’nün kontrol ettiği daha önceki davalarda olduğu gibi sahte delil ve bahaneler gösterilerek Erdoğan yanlısı gazeticiler siyasiler ve pek çok insan hapse atılacak veya faili meçhul olacaktı!

7- Darbeden üç beş ay sonra ordu içindeki milli damar darbeciler tarafından tahrik edilerek kendilerine karşı bir direniş başlattırabilir ve ciddi çatışmalar yaşanabilirdi. Bu ülkeyi iç savaşa sürükleyecekti!

8- Demokratik ülke imajını güçlendirmek adına Mısır’da olduğu gibi göstermelik bir seçim yapılacaktı. Bu seçimde Erdogan’a yakın bazı isimler FETÖ’cüler ile anşacak ve tek parti iktidarı devam edecekti tabi bütün kontröl FETÖ’de olacaktı!

9- Herşeye rağmen isyanlar bir türlü bastırılamayacaktı. Bunu firsat bilen NATO yani ABD ülkemizde demokrasiyi tahsis etmek için barış gücü (!) olarak ülkemize girecekti! Daha doğru ülkemizi işgal edecekti. Bütün bunların CIA NATO planı olduğunu kimse bilemeyecek bilenler de ses çıkartamayacaktı!

10- Son olarak Fetullah Gülen işgal edilmiş Türkiye’ye kurtarıcı mesih olarak gelecek ve ülkenin daimi dini ve siyasi lideri olacaktı.

FETÖ’nün ülkemizden temizlenmesi ve emperyalist işgalci ülkelerinin uzerimizdeki etkisinin kırılması için Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne geçmemiz gerekiyor. Kararınızı vermeden önce yazdıklarımı bir düşünün.

Daha önce yazdığım 15 Temmuz Şehitleri İsim Listesi makalemi de ojuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir