Ücretsiz fontlar, ek bir maliyet eklemeden, basılı veya çevrimiçi projelerinize biraz yaratıcılık eklemek için harika bir yoldur. Yazıda bahsedeceğim 10 ücretsiz font sitesi ile bol miktarda ücretsiz yazı tipine ulaşabileceksiniz. Bunca ücretsiz font sitesi varken bir yazı tipine para ödemek için hiçbir neden yok.

Ücretsiz font sitesi ararken ararken bazen hangi ücretsiz yazı tipi sitelerinin iyi olduğu ve hangilerinin yalnızca gelen kutunuzda istenmeyen posta ile doldurulacağı veya en kötü ihtimalle bilgisayarınıza virüs verileceği konusunda zorluk çekebilirsiniz. Serbest yazı tiplerini bulmak için en iyi 10 yer seçimi listeme gelerek bir sonraki ücretsiz fontunuzu biraz daha kolay bulabilirsiniz.

Bu ücretsiz yazı tipi sitelerinde binlerce ücretsiz yazı tipi bulunur, kolayca ulaşabilir, indirmeden önce yazı tipini önizleyebilir, kolay ve hızlı bir şekilde istediğiniz yazı tipini indirebilirsiniz.

Çoğu yazı tipi ZIP dosyaları olarak indirilir. Ücretsiz yazı tipini kullanabilmeniz için dosyaların sıkıştırmasını açmanız gerekir. Ücretsiz yazı tipi dosyası rar veya zipten çıkardıktan sonra, kullanmadan önce bilgisayarınıza yazı tipi yüklemenin basit bir işleminden geçmeniz gerekecektir.

Bu web sitelerindeki tüm ücretsiz yazı tipleri kişisel kullanım için ücretsizdir. Her yazı tipi yanında ticari olarak serbest olup olmadığını belirten bir not vardır.

1- dafont.com

Ücretsiz Font Sitesi

dafont.com, ücretsiz fontlarımı çevrimiçi bulmak için en iyi yer olarak listemin başında ve birkaç dakika geçirdikten sonra bunu sizde göreceksiniz çünkü font bulma ve alma süreci başından sonuna kadar böyle basit olamazdı.

Dafont.com’da, genel veya özel amaçlar için kaliteli bir yazı tipi bulmayı kolaylaştıran bir sürü belirli kategoride benzersiz yazı tonları bulacaksınız.

dafont.com, önizleme yapmanızı ve seçtiğiniz ücretsiz yazı tipini hızlı ve kolay bir şekilde indirmenizi sağlar.

2- FontSpace

Ücretsiz Font Sitesi

FontSpace, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar tarafından yüklenen binlerce fonta ulaşmanızı sağlıyor.

FontSpace’i diğer ücretsiz yazı tipi web sitelerinden ayıran özellik, en popüler binlerce yazı tipinin listesidir, bir kerede birden çok font önizleme olanağı ve seçtiğiniz fontu indirmenin hızlı indirebilmenizdir.

3- 1001 Free Fonts

Ücretsiz Font Sitesi

Büyük boyutlu bir önizleme penceresiyle farklı yazı tipleri arıyorsanız,
1001 ücretsiz font sitesi, fontları tam size göre. Adına rağmen, burada daha 1.000’den fazla yazı tipi var – yaklaşık 29.000 civarında. Bu ücretsiz fontlar kategoriye göre kolayca bulunup aradıklarınızı bulmalarını kolaylaştırır.

Farklı boyutlarda çeşitli özel metni gösterecek şekilde kolaylıkla özelleştirilebilen geniş font önizlemesi nedeniyle 1001 Fonta uğramaya devam edeceksiniz.

4- fontstruct

Ücretsiz Font Sitesi

Fontstruct, kendi çevrimiçi düzenleyicisini aracına sahip, bir tür ücretsiz yazı tipi web sitesinden biridir ve aslında kendi yazı tipinizi oluşturmanızı sağlar. Bu, henüz oluşturulmamış bir fontu arıyorsanız olağanüstü bir seçenektir.

Fontstruct, gitmek için mükemmel bir yerdir, çünkü kendi özel yazı tiplerini oluşturan kullanıcılar genellikle paylaşır, böylece herkes bitmiş ürünü indirebilir. Bu, kendi yazı tipinizi yaratmak için zaman harcamak istemeseniz bile, gitmek için mükemmel bir yer haline getirir.

5- Font Squirrel

Ücretsiz Font Sitesi

Squirrel’daki tüm ücretsiz fontlar kişisel kullanımlar ve ticari kullanım için ücretsizdir. Ticari olarak kullanılmak üzere ücretsiz bir yazı tipi arıyorsanız, bulduğunuz herhangi bir yazı tipinin güvenli bir bahis olduğunu bilirsiniz.

Oldukça fazla yazı tipine sahip olmasa da hepsinin ticari olarak kullanılabileceğini bilmek harika. Bir web sitesinde yazı tipini kullanacaksanız, Internet’te nasıl görüneceğini görmek için her yazı tipini önizleyebileceğinizi seveceksiniz.

6- UrbanFonts

Ücretsiz Font Sitesi

UrbanFonts’da ücretsiz fontlar bulmanın tüm yollarını seveceksiniz. Favorilerimden bazıları editörlerin en sevdiği 100’ü buluyor ve ana sayfanın altındaki etiketleri kullanıyor.

UrbanFonts’daki yazı tipi önizlemesinde, tüm standartların yanı sıra seçtiğiniz renkte yazı tipi ve arka planı görüntülemenize izin veren ek özellik bulunmaktadır.

İndirilen dosyalar basittir ve bilgisayarınızda istediğiniz yazı tipini hızlı ve kolay bir şekilde bulacaksınız.

7- abstract fonts

Ücretsiz Font Sitesi

Abstract yazı tipleri sitesine, tüm dünyadaki tasarımcılar tarafından 13.700’den fazla yazı tipi yüklenmiştir. Burada ücretsiz fontlara göz atabilirsiniz.

Abstract ücretsiz font sitesine kayıt olarak birçok fonta ulaşabilirsiniz. Ancak bu illaki gerekli değildir. Ziyaretçiyseniz, sıkıştırılmış bir dosyada en fazla 100 yazı tipi yükleyebilirsiniz.

8- FontZone

Ücretsiz Font Sitesi

FontZone, ücretsiz font yüklemelerinin bir başka kaynağıdır. Birçok kategoride 50.000’den fazla yazı tipi vardır, böylece gölge, senaryo, el yazısı, mimari, piksel, cutesy, techno ve yuvarlak yazı tipleri bulacaksınız.

Ayrıca, bu ücretsiz yazı tiplerini popülerlik düzeyine göre tarayabilirsiniz. Tüm yazı tiplerini indirmeden önce önizleme yapılabilir, böylece özel metinlerin belirli bir yazı tipinde nasıl göründüğünü görebilirsiniz.

Kayıt isteğe bağlıdır, çünkü bu yazı tiplerini indirmek için bir hesap sahibi olmanız şart değildir.

9- Acid Fonts

Ücretsiz Font Sitesi

Acid Fonts, istediğiniz yazı tipini bulmak için göz atabileceğiniz çok çeşitli ücretsiz fontlar kategorisine sahiptir. Tarama sizin işiniz değilse, o zaman anahtar kelime ile de arama yapabilirsiniz.

10- FFonts

Ücretsiz Font Sitesi

FFonts’un burada büyük miktarda benzersiz ücretsiz yazı tipi var ancak bunları elde etmek için bazı spam’lerle yolunuzu bulmanız gerekecek.

Bu ortalama bir ücretsiz font sitesidir, ancak çeşitli ücretsiz fontların mevcut olması nedeniyle listeye girdi.

Bonus: Fawnt

Ücretsiz Font Sitesi

Fawnt, kötüden kötüye değişen bir sürü ücretsiz yazı tipi (9,000+) içeriyor. Ana sayfada en çok indirilen yazı tiplerinin bir listesi var, ancak bunun dışında aralarında bir mücevher bulmak için bazı düşük kalitede fontlar dolaşıyor bulacaksınız.

Beğendiğiniz bir yazı tipini bulduğunuzda, yazı tipini özel metni kullanarak önizleyebilir ve mevcut tüm karakterleri görüntüleyebilirsiniz.